Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Nowy uniwersytecki kierunek: florystyka

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie planuje otworzyć nowe studium – florystykę.

Uniwersytet zorganizował pokaz prawidłowego układania kwiatów. Prowadziła go wicemistrzyni Polski z 2000 roku, Grażyna Korzekwa-Błaszczyk. Prezentacja zgromadziła nie tylko studentów UR. Wszyscy podziwiali trzy bukiety florystki, w tym dwa wykonane w sali wykładowej.

– Nie ukrywam, że kocham kwiaty – zaznacza Korzekwa. – Połączenie pracy w ogrodzie z plastyką popchnęło mnie do ukończenia Wydziału Ogrodnictwa na Akademii Rolniczej.

 
Prezentowane bukiety florystka omawiała bardzo szczegółowo, podkreślała najważniejsze wymagania, które muszą być spełnione, by dać efekt prawidłowego i pięknego ułożenia kwiatów. Przestrzegała przed często popełnianymi błędami, jak również udzielała wskazówek, które pokazywała, jak zastosować w praktyce na wykonywanym bukiecie. – Dobry bukiet wymaga sporo czasu i pracy – podkreślała. – Musi też być dostosowany do charakteru i wyglądu człowieka, który go dostanie.

Florystyka zostanie otwarta na uczelni od nowego roku akademickiego, czyli w październiku. Będzie to studium podyplomowe, trwające 2 semestry od piątku do niedzieli. Zajęcia obejmują teorię, jak również praktykę, i będą zakończone egzaminem.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków