Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Ochrona swoich bliskich przed wyłudzeniem pożyczki na ich skradzione dane

Badania pokazują, że 87% osób w wieku 18-24 lata i aż 92% seniorów ma świadomość zagrożeń, jakie dla finansów osobistych oznacza wyciek czy kradzież danych. Niestety, często z powodu beztroski czy zwykłego braku czasu, nie potrafimy proaktywnie przeciwdziałać w sytuacji ich utraty i skutecznie uniemożliwiać ich wykorzystanie
do wyłudzeń. Z pomocą przychodzi Oferta Rodzinna BIK, która pozwala objąć ochroną nie tylko samego siebie, ale także grupę bliskich osób, na których nam zależy.

Nie wszyscy w równym stopniu potrafią właściwie zatroszczyć się o ochronę przed wyłudzeniem, gdy ich dane wpadną w niepowołane ręce. Dlatego powstała Oferta Rodzinna BIK. Jest ona adresowana do osób, które chcą zabezpieczyć przed wyłudzeniami nie tylko siebie, ale też swoich bliskich. Mogą to być rodzice lub teściowie, partner lub partnerka, ale także dorosłe dziecko. Kluczową osobą w tej opcji jest osoba, która podejmuje się roli opiekuna „grupy rodzinnej”. Inicjując grupę, opiekun obejmie ochroną te osoby, na których ochronie przed wyłudzeniem mu zależy.


Alerty BIK ostrzegające o wyłudzeniu

Opiekun może zaprosić do wspólnej grupy cztery pełnoletnie osoby, które chce otoczyć opieką. Dzięki temu, będzie otrzymywał Alerty BIK ostrzegające o wyłudzeniu na dane swoje i chronionych bliskich. Będzie mógł zareagować w przypadku prób wyłudzeń. Równolegle każdy podopieczny otrzymuje Alerty BIK dotyczące jego samego.


Ochrona w czasie rzeczywistym


Aktywowanie Alertu BIK oznacza, że objęci ochroną rodzinną zostaną w czasie rzeczywistym poinformowani o próbie wykorzystania swoich danych w celach przestępczych np.: do zaciągnięcia kredytu, pożyczki lub podpisania terminowego zobowiązania np. z firmą telekomunikacyjną.
Proste zastrzeganie dowodu osobistego
Aby skorzystać z Oferty Rodzinnej BIK, zarówno opiekun, jak i podopieczni muszą zarejestrować się w BIK i potwierdzić swoją tożsamość. Posiadanie konta w BIK umożliwia też bardzo szybkie i proste zastrzeganie dowodu osobistego, jeśli podejrzewamy, że nasze dane wpadły w ręce przestępców. Wystarczy jedno kliknięcia na swoim koncie bik.pl, by wyłączyć z obiegu dokument tożsamości i tym samym uniemożliwić wykorzystanie go do zaciągnięcia kredytu, pożyczki czy podpisania innej umowy przez oszusta.


Biuro Informacji Kredytowej


jest inicjatorem programu edukacyjnego Nowoczesne Zarządzanie Biznesem i partnerem w module „Zarządzanie ryzykiem finansowym w biznesie i życiu osobistym”.
Więcej: www.nzb.pl
oraz www.facebook.com/NowoczesneZarzadzanieBiznesem