Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Odcięli studentom internet

Władze Politechniki Częstochowskiej odcięły dostęp do internetu mieszkańcom jednego z akademików po tym, jak dwóch zamieszkujących go studentów wyraziło publicznie swoją dezaprobatę w sprawie organizacji juwenaliów.

Kiedy wśród studentów Politechniki Częstochowskiej pojawiły się pogłoski, mówiące o potencjalnym odwołaniu juwenaliów, studenci V roku informatyki wymyślili projekt żałobnych koszulek. Z przodu czarnej koszulki umieszczona została klepsydra oraz napis informujący o żegnanych z głębokim żalem juwenaliach. Druga strona t-shirta zawierała opleciony łańcuchami napis: „Częstochowa” oraz księdza i staruszkę w berecie plus dwa przekreślone znaczki: piwo i grill – zakazane.

 

Studenci wrzucili wzór koszulek na stronę akademika (znajdującą się na serwerze PCz), w którym mieszkają, umożliwiając tym samym innym studentom zakup tychże w cenie 25 zł. Rezultatem było ok. 300 zamówień na żałobne t-shirty.

 

Po niedługim czasie do akcji wkroczyła niezadowolona uczelnia, zamykając stronę akademika i odcinając internet w budynku. Pomysłowdawcy czarnych wdzianek wezwani zostali natomiast do dziekana.

 

Okazało się, że powodem dla którego zamknięto stronę był fakt, że koszulki zawierały obraźliwe i wykraczające poza normy etyczne, treści.

 

Mieszkańcy akademika są z kolei oburzeni działaniem władz, które zmuszają studentów do ponoszenia zbiorowej odpowiedzialności za działalność dwójki studentów. Tyum bardziej, że w budynku mieszkają również osoby nie studiujące na Politechnice Częstochowskiej.