Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

“Odjazd” Renaty Przemyk

Koncert promujący najnowszą płytę.

 

W przeddzień tegorocznych andrzejek, 29/11/2009 o godzinie 18:00 w Wytwórni rozbrzmi głos jednej z największych osobowości artystycznych polskiej piosenki, Renaty Przemyk. Artystka zaśpiewa utwory ze swojej najnowszej płyty, zatytułowanej “Odjazd”.

 

Koncert Renaty Przemyk – polskiej piosenkarki, kompozytorki i autorki tekstów, będzie promował jej najnowszą płytę zatytułowaną “Odjazd”. Płyta ukazała się niedawno, bo zaledwie 13 listopada, zatem wszyscy wielbiciele twórczości artystki, którzy jeszcze nie zdążyli jej zakupić, będą mieli okazję posłuchać utworów pochodzących z tego krążka na żywo w Wytwórni.

 

Piosenki, które znalazły się na płycie “Odjazd” napisane zostały z myślą o spektaklu pod tym samym tytułem. W warstwie literackiej zarówno ironicznie jak i refleksyjnie opowiadają o wewnętrznym świecie współczesnego „okularnika” – między innymi o jego rozterkach, refleksjach dotyczących przeszłości, problemach z akceptacją rzeczywistości i o miłości romantycznej. W warstwie muzycznej zaś piosenki te są powrotem do korzeni artystycznych Renaty- akustyczne instrumenty, duży ładunek energetyczny, melodyjne kompozycje, proste brzmienia spaja czasem subtelny, a czasem post punkowy, charakterystyczny wokal.

 

Renata Przemyk, jak sama o sobie mówi, z wykształcenia jest bohemistką. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 1989 na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zdobyła wiele nagród. Nagrała dziewięć płyt, w tym jedną z muzyką do spektaklu teatralnego Balladyna w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. Większość jej płyt zdobyła tytuł złotej płyty. W 2003 wydała płytę z najlepszymi przebojami (m.in. Babę zesłał Bóg, Protest Dance, Ostatni z zielonych, Zero, Bo jeśli tak ma być), podsumowującą jej dotychczasową karierę. Na tę płytę nagrała duet z Kasią Nosowską, “Kochana”. Artystka koncertowała wielokrotnie w kraju i za granicą (Francja, Niemcy, USA). Od lat współpracuje z Anną Saraniecką, która jest autorką większości tekstów jej piosenek oraz jej menadżerem.

 

www.toyastudios.pl