Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Off Festival w sierpniu

W dniach 8-10 sierpnia w Mysłowicach odbędzie się trzecia edycja Off Festivalu – najważniejszej imprezy koncertowa polskiej muzyki alternatywnej.

W ciągu zaledwie dwóch lat Off Festival stał się jedną z najważniejszych imprez muzycznych w Polsce. Zagrała na nim czołówka polskiego rocka alternatywnego i tuzy światowej muyzki niezależnej. Na każdej z edycji zagrało ok. 40 zespołów, razem słuchało ich ponad 20 tysięcy fanów z całej Polski i Europy. W poprzednich latach zagrali m.in.: Iliketrains, Electrelane, Piano Magic, Architecture In Helsinki, Sofa Surfers, White Birch, IAMX i Banco De Gaia.
 
Pomysłodawcą i szefem artystycznym Off Festivalu jest Artur Rojek, lider grupy Myslovitz, największej gwiazdy polskiego rocka alternatywnego. 
 
W tym roku znów nie zabraknie rewelacyjnej muzyki. Jak zwykle częścią festiwalu będą Międzynarodowe Targi Wolontariatu (tylko przed rokiem zjawiło się na nich ok. 200 wolontariuszy, przedstawicieli organizacji z całego świata). Będą wystawy, happeningi i instalacje plastyczne – pod wspólnym tytułem „Something Must Break”. Za sztukę współczesną
na tegorocznym Off Festivalu będzie odpowiadał Sebastian Cichocki, m.in. kurator polskiego pawilonu na zeszłorocznym Biennale w Wenecji.
 
Na Off Festivalu 2008 można będzie posłuchać świetnej alternatywnej muzyki, ale nie tylko. Mnogość atrakcji dla ludzi o różnych zainteresowaniach kulturalnych to największa zaleta tego festiwalu.
 
W tym roku 50 zespołów zagra na 4 scenach.
 
Więcej informacji na WWW.OFF-FESTIVAL.MBANK.PL