Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Ogólnopolski Festiwal Gier i Fantastyki Krakow Game Fusion 2011

Już w najbliższy piątek (15.04.), na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie rozpocznie się trzydniowy Ogólnopolski Festiwal Gier i Fantastyki Krakow Game Fusion 2011

Jest to pomysł i odpowiedź Niezależnego Zrzeszenia Studentów UEK na rosnące zapotrzebowanie wśród tego typu wydarzeń. Na uwagę zasługuje fakt, że to pierwszy od 3 lat, odbywający się w Małopolsce tak duży konwent, skupiający miłośników fantastyki. To świetna okazja do bezpośredniego spotkania dla miłośników gier planszowych, karcianych i bitewnych oraz fanów gier elektronicznych. Uczestnicy będą mogli spotkać się i porozmawiać m.in.: z Andrzejem Pilipiukiem i Andrzejem Ziemiańskim.

 

Organizatorzy od miesięcy przygotowywali bogaty program Festiwalu. Obszerny zakres tematyczny powinien sprawić, że każdy znajdzie tam coś dla siebie – nie tylko już zainteresowani fantastyką, ale także gracze, którzy dopiero zapoznają się z tematem.

 

Atrakcje zostały podzielone na dziesięć specjalnych bloków. I tak w bloku literatury odbędą się różnego rodzaju prelekcje, panele dyskusyjne i spotkania autorskie. Swoją obecność zapowiedzieli m. in. Andrzej Pilipiuk, Jakub Ćwiek, Andrzej Ziemiański czy Jacek Komuda. Sporo atrakcji będzie związanych z grami karcianymi czy bitewnymi. Dla miłośników gier planszowych zostanie udostępniony Games Room. Jednym z punktów programu będzie też pokaz profesjonalnego malowania figurek.


Specjalne miejsce na Krakow Game Fusion 2011 przeznaczone zostało fanom Gwiezdnych Wojen. Z pewnością niezapomnianych wrażeń dostarczy wizyta Polish Garrison – polskiego oddziału Legionu 501. Zaprezentują oni dokładnie odwzorowane stroje bohaterów Gwiezdnej Sagi, zdradzą sekrety dotyczące filmowych uniformów i rekwizytów. Blok Komiksowy poprowadzi znany krakowski rysownik i twórca komiksów – Rafał Szłapa. Wszystkich zainteresowanych tworzeniem gier komputerowych zainteresują warsztaty Level-Design, gdzie każdy, nawet najbardziej początkujący będzie mógł stworzyć własny poziom do popularnych gier FPS. Dzięki współpracy z Azjatyckim Kołem Naukowym, powstał osobny blok poświęcony tematyce Mangi i Anime. Odbędą się m.in. warsztaty kaligrafii, lekcje języka japońskiego, pokazy filmów anime. Uczestnicy będą mogli również poznać historię i spróbować swoich sił w tradycyjnych grach japońskich: go, mahjong.

 

Wszystko to i wiele innych ciekawych wydarzeń czeka już od 15 do 17 kwietnia 2011 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Festiwal zaczyna się w piątek o godzinie 14.00 i potrwa do godziny 17.00 w niedzielę. Szczegółowe informacje oraz pełny program znajdują się na stronie: www.gamefusion.pl oraz na Facebooku, gdzie profilem Festiwalu jest już zainteresowanych prawie 700 osób: http://www.facebook.com/pages/Krakow-Game-Fusion/171851636169282 

 

Impreza jest objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Prorektora ds. Studenckich Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie prof. UEK dr hab. inż. Andrzeja Chochóła.