Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Kliszożercy

"Kliszożercy" to Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Tegoroczna, XI już, edycja skierowana jest do studentów z całej Polski oraz wykładowców uczelni wyższych. Konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem – każdej edycji otrzymujemy około 130 prac.

Za główny cel stawiamy sobie zainteresowanie społeczności uczelnianej tematyką fotografii oraz realizowanie tej pasji. Chcemy docenić ludzi, którzy potrafią znaleźć czas na swoje hobby.

W zimowej edycji „Kliszożerców” będzie można zawalczyć w jednej z dwóch kategorii. Pierwsza to fotografia cyfrowa z podziałem na studentów i wykładowców i tematami: „W krzywym zwierciadle” oraz „Kiedy gasną światła”. W drugiej kategorii, Instagram, tematami są: „Winter is coming” i „W betonowej dżungli”. Na zdjęcia czekamy do 12 lutego 2017 roku.  Fotografie powinny być wykonane samodzielnie, muszą być pracami autorskimi, które nie były nigdzie publikowane, ani nie brały udziału w żadnym konkursie.Obróbka zdjęć przesłanych na konkurs może polegać jedynie na działaniach odpowiadających zabiegom stosowanym w ciemni fotograficznej, polegających na rozjaśnianiu, kontrastowaniu, redukcji koloru, zmianie balansu bieli. Wszelkie inne zmiany są niedozwolone. Cały regulamin konkursu można znaleźć na stronie:  http://kliszozercy.nzsuek.pl/regulamin/

Najlepsze prace zostaną wytypowane przez profesjonalne Jury, którego członkowie na co dzień zajmują się fotografią. Zwieńczeniem konkursu będzie marcowy wernisaż, który odbędzie się 15 marca 2017 r. w jednym z Krakowskich lokali. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody, między innymi możliwość skorzystania z profesjonalnych studiów fotograficznych. Oceniana będzie zarówno oryginalność, jak również wykonanie. Wszystkie prace będzie można oglądać na wystawie na terenie Kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie przez następne dwa tygodnie. Każdy sam może ocenić które ze zdjęć skradło jego serce. Serdecznie zapraszamy na wydarzenie zarówno osoby biorące udział w konkursie, jak również tych, którzy ciekawi są prac nadesłanych przez uczestników.

Jednym z punktów w programie konkursu są warsztaty fotograficzne poprowadzone przez e-Akademię fotografii, które odbędą się 14 stycznia 2017 roku, a udział w nich będą mogły wziąć wszystkie chętne osoby. To dobra okazja, by rozwinąć swoje umiejętności w dziedzinie fotografii. Na warsztatach poruszone zostaną tematy dotyczące kompozycji, ISO, czasu naświetlania, przysłony czy też ekspozycji. Warsztaty poprowadzi Małgorzata Łuczkiewicz.


Śledźcie fanpage „Kliszożercy” na Facebooku, aby dowiedzieć się więcej!

Aparaty w dłoń! Czekamy na Wasze prace!