Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Ogólnopolski Konkurs Prawa Europejskiego

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Słubice zaprasza do udziału w XI Ogólnopolskim Konkursie Prawa Europejskiego. Jest on skierowany do studentów prawa i europeistyki z całej Polski.

Pierwszy etap konkursu polega na napisaniu eseju na jeden z zaproponowanych przez Organizatora tematów. Prace eliminacyjne należy przesyłać na adres okpe@elsa.org.pl do 8 listopada 2013 r.


Do finału konkursu, który odbędzie się 6 grudnia 2013 r. w Collegium Polonicum w Słubicach, zostanie zaproszonych 25 autorów najlepszych prac. Finaliści zmierzą się z testem wiedzy o prawie Unii Europejskiej. Najlepsi z nich przejdą do kolejnego etapu i będą odpowiadać na pytania przygotowane przez członków Jury, składającego się ze specjalistów z dziedziny prawa europejskiego. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone tego samego dnia podczas gali finałowej.


Do zdobycia atrakcyjne nagrody. Na zwycięzcę konkursu czekają m.in.: wyjazd studyjny do Brukseli ufundowany przez europosła Jerzego Buzka, tablet firmy Apple, nagroda pieniężna w wysokości 1 000 zł i płatne praktyki w kancelarii oraz nagrody książkowe. Regulamin konkursu i tematy esejów dostępne na www.elsa.org.pl/okpe