Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Ogólnopolski konkurs programistyczny dla studentów „Navigate Mobica” rozpoczęty!

Studenci wszystkich polskich uczelni wyższych są zaproszeni do udziału w konkursie programistycznym „Navigate Mobica”.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu aplikacji nawigacyjnej na dowolną platformę mobilną. Organizatorem konkursu i fundatorem nagród jest firma Mobica Ltd. Informacje i zgłoszenia – www.mobica.com.

Programowanie na urządzenia mobilne jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi programowania i dlatego realizacja projektu z tej dziedziny jest zadaniem w ogólnopolskim konkursie programistycznym „Navigate Mobica”. Uczestnicy konkursu będą przygotowywać aplikację nawigacyjną na dowolną platformę mobilną przy wykorzystaniu dowolnych narzędzi, takich jak rzeczywistość rozszerzona (augmented reality), mapy Google, nawigacji Turn by Turn, kompasu czy komunikatów głosowych.

 

„Współpracuję z młodymi programistami z różnych krajów Europy oraz Stanów Zjednoczonych i wiem, że polscy studenci mają olbrzymi potencjał. Poprzez konkurs chcemy im umożliwić „wypłynięcie na szerokie wody” oraz zapoznanie się ze specyfiką programowania na urządzenia mobilne” – mówi Tomasz Krawczyński, dyrektor zarządzający Mobica Poland. Dla uczestników konkursu będą zorganizowane warsztaty na uczelniach partnerskich poświęcone najnowszym trendom programistycznym. A na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody: laptop Sony VAIO, telefon Sony Xperia S oraz płatne staże w wybranym polskim oddziale Mobica (w Łodzi, Warszawie, Bydgoszczy lub Szczecinie).

 

Partnerami „Navigate Mobica” są Wojskowa Akademia Techniczna, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, a także łódzki i warszawski oddział Board of European Students of Technology (BEST) oraz program „Młodzi w Łodzi”. Patronami medialnymi konkursu są: „Android User”, „Chip”, „Eurostudent”, „iMagazine”, „Jaka-komorka.pl”, „Mobile Internet”, „Programista” oraz „Studente.pl”.

 

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej www.mobica.com do 15 maja br.


 
*             *           *

Organizator konkursu:

Mobica Limited Sp. z o.o. jest międzynarodową firmą z kapitałem brytyjskim, od ponad 6 lat funkcjonującą na rynku polskim z oddziałami w Łodzi, Warszawie, Bydgoszczy i Szczecinie. Oferuje innowacyjne i kompleksowe usługi w zakresie oprogramowania: od wstępnej definicji, koncepcji i projektu poprzez testowanie i wdrożenie. Do grona klientów firmy należą m.in.: Vodafone, Motorola, Imagination Technologies, Skype, Opera, PacketVideo, Ikivo, Frontier Silicon. Więcej informacji o firmie: www.mobica.com