Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

,,Open Source – Open Mind” – Studenci będą zwalczać fake newsy. Dołącz do nich!

Prawda czy fałsz? To pytanie zadawane coraz częściej przez internautów na całym świecie. W dobie powszechnego manipulowania informacją i rosnącego fenomenu ,,fake news” konieczne jest przeciwdziałanie dezinformacji. Dlatego właśnie powstał projekt ,,Open Source Open Mind”. Jego organizacją zajmują się studenci Uniwersytetu Warszawskiego, chcący wesprzeć zarówno twórców, jak i odbiorców treści.

Wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych we współpracy ze Stowarzyszeniem Demagog. W ich trakcie uczestnicy nauczą się rozpoznawania ,,fake news” oraz przeciwdziałaniu ich skutkom.

W dniu 25 kwietnia ruszyła rekrutacja na profesjonalne warsztaty zamknięte, które poprowadzą eksperci z Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń . Wziąć w nich udział mogą młodzi twórcy treści i społecznicy, którzy oddziałują na swoje otoczenie. Warsztaty będą silnym bodźcem dla ich dalszego rozwoju zawodowego i osobistego.

Podsumowaniem projektu będzie ogólnodostępny poradnik, w którym zawarte zostaną najważniejsze informacje i wnioski z projektu “Open Source Open Mind”. W jego tworzeniu mogą wziąć udział wszyscy uczestnicy. Poradnik zostanie opublikowany w internecie na zasadach ogólnodostępności.

By nie przegapić żadnego wydarzenia obserwuj stronę organizatorów – Koło Spraw Zagranicznych ISM UWna Facebooku.

***

Projekt „Open Source – Open Mind” działa w programie „UW: Inicjatywy dla otoczenia”, który jest realizowany na Uniwersytecie Warszawskich w ramach programu Santander Universidades, realizowanym w Polsce przez Bank Zachodni WBK.