Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat. Superbohaterowie z krwi i kości!

Może to być zaskakujące, ale – mimo wielu różnic – pod względem genetycznym jesteśmy w 95 procentach tacy sami jak goryl. A w 90 procentach tacy sami jak kot. Nic zatem dziwnego, że tak bardzo lubimy zwierzęta. Każdy przecież wie, że pies go nie zdradzi, kot najlepiej pozna, czy jesteś zadowolony czy smutny, a słoń po jednym spotkaniu zapamięta cię do końca życia.

Zwierzęta są niezwykłe, i to nie tylko z powodu wrodzonych zdolności, ale również dlatego, że w wyjątkowych sytuacjach dowiodły, że są mądrzejsze, niż mogłoby się nam zdawać: uratowały ludziom życie, pomogły lepiej zrozumieć świat lub po prostu rozbawiały tłumy.

51 najważniejszych historii o zwierzęcych  superbohaterach z krwi i kości.

Zwierzęta dokonywały wielkich rzeczy i wpłynęły na losy świata. Gdyby nie Łajka, nie latalibyśmy dziś w kosmos, bez owieczki Dolly nie byłoby klonowania, a labradorka Frida dzięki świetnemu węchowi pomogła ocalić aż 50 osób po trzęsieniu ziemi. Słoń Ning Nong, przeczuwając zbliżające się tsunami, na własnym grzbiecie przeniósł ośmioletnią dziewczynkę w bezpieczne miejsce.

Bohaterski gołąb pocztowy Cher Ami przekazał wiadomość pod ostrzałem wroga i ocalił żołnierzy. Pies Balto sam poprowadził zaprzęg przez śnieżycę, by dostarczyć lekarstwa dzieciom, a najdzielniejszy niedźwiedź w Polsce miał na imię Wojtek i uwielbiał się przytulać…Odwaga miewa futrzaste oblicze, wystarczy się o tym przekonać! 

Wydawnictwo Znak 

https://www.znak.com.pl/ksiazka/opowiesci-o-zwierzetach-ktore-zmienily-swiat-51-gl-marvel-147347