Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Opowieści z Ziemiomorza – w kinach od 18 maja

Do wygrania filmy DVD ((Studia Ghibli): „Spirited Away w krainie bogów” i „Ruchomy Zamek Hauru” – konkurs juwenaliowy!!!!!!!!!
„Opowieści z Ziemiomorza” (Studia Ghibli) to film na podstawie I i II części znanego cyklu fantasy autorstwa Urszuli K. Le Guin „Ziemiomorze”. Najpopularniejszej serii zaraz po „Władcy pierścieni” Tolkiena.

Ziemiomorze to świat pełen wysp, magii, smoków i czarnoksiężników. Jest to kraina pełna tajemnic, gdzie najważniejszą rzeczą jest równowaga w świecie. Jednak zło nigdy nie śpi. Nad Archipelagiem zaczynają pojawiać się smoki, pilnujące zachodnich brzegów Ziemiomorza. Dla ludzi są to oznaki nadchodzącej katastrofy. Wkrótce potem usychają plony, padają zwierzęta – świat zdaje się tracić równowagę. Arcymag Ged wyrusza w poszukiwaniu źródła rozbudzonego zła. Na swojej drodze spotyka księcia Arrena – uciekiniera z królestwa Enlad. Młodzieniec nosi w sobie mroczny sekret, na krok nie odstępuje go tajemniczy cień. Wędrowcy przybywają do miasta Hort, gdzie ludźmi handluje się równie często jak podrabianymi produktami, a narkotyki są powszechnie dostępne. Miejsce to tętni życiem, ale pozbawione wyrazu twarze mieszkańców zdradzają poczucie bezsensu. W czasie wycieczki po mieście Arren ratuje z rąk handlarzy małą dziewczynkę – Therru. Mimo strachu, jaki budzi w niej ponury książę, dziewczynka powoli otwiera przed nim swoje serce. Sprawcą niepokoju, jaki zapanował w Ziemiomorzu okazuje się być Cob, wielki czarnoksiężnik pokonany kiedyś przez Geda. Wiedziony pragnieniem zemsty, Cob otwiera przejście między światami żywych i zmarłych.
(Monolith Plus)