Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Ostatni moment na zgłoszenie pomysłów przez młodych innowatorów

Jeszcze tylko do 30 czerwca można się zgłaszać do konkursu na najbardziej innowacyjne pomysły biznesowe – "Innowatorzy 2009".

Mogą w nim wziąć udział studenci, doktoranci, absolwenci (do roku od ukończenia studiów), pracownicy naukowo- badawczy oraz osoby zatrudnione w małych i mikro- przedsiębiorstwach. Do wygrania zajęcia w Szkole Milionerów, spotkania z guru biznesu oraz indywidualne specjalistyczne doradztwo w zakresie prowadzenia własnej firmy.

Konkurs organizują Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Jak deklarują organizatorzy, program ma wyłonić innowacyjne pomysły biznesowe na miarę Skype’a, uwolnić potencjał młodych ludzi i umożliwić im start na rynku. Autorzy najbardziej innowacyjnych projektów dzięki wsparciu Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości mają szanse na zrealizowanie marzeń i zaistnienie w świecie biznesu.

Konkurs składa się z kilku etapów. Z nadesłanych skrótów prac – pomysłów na biznes – zostanie wybranych 100 pomysłów. Zakwalifikowani kandydaci zostaną poproszeni o przesłanie mini biznesplanów, spośród których 40 najlepszych, najbardziej innowacyjnych projektów weźmie udział w następnym etapie. Uczestnicy dostaną szansę na założenie prężnie działających na terenie kraju innowacyjnych firm.

Przy pomocy Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, początkujący biznesmen sprawdzi swój pomysł w praktyce, bez ponoszenia żadnego ryzyka. Zostanie mu dostarczone „know-how” w zakresie tworzenia firmy i wdrażania innowacji oraz wsparcie specjalistów z różnych dziedzin. Młody przedsiębiorca będzie korzystał z indywidualnego doradztwa rzecznika patentowego, brokera finansowego, mentora i coacha.

Pozwoli to najlepszym „Innowatorom 2009” uzyskać doskonały start na rynku, bez konieczności poszukiwania inwestora, który nie będzie obawiał się zaryzykować wejść kapitałowo w projekt – zapewniają organizatorzy.

Innowacyjne pomysły w konkursie można zgłaszać za pomocą formularza dostępnego na stronie www.innowatorzy.eu.

Konkurs „Innowatorzy 2009” jest częścią „Programu transferu technologii do biznesu – Innowatorzy 2009”. Jak zapowiadają organizatorzy programu, w ciągu najbliższych pięciu lat dzięki systemowi transferu technologii do biznesu zostaną wykreowane trzy firmy o zasięgu światowym, 10 firm o zasięgu co najmniej europejskim oraz 50 o zasięgu co najmniej krajowym. Dotacje do przedstawionych projektów mogą wynieść nawet 200 tys. euro.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Kreator innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej”.

Źródło: PAP