Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Ostatnie 3 dni zgłoszeń do Imagine Cup

Pozostały tylko 4 dni do zamknięcia listy zgłoszeń do największego konkursu technologicznego dla studentów Imagine Cup. To ostatnia szansa, aby zarejestrować swój projekt! A tymczasem do grona partnerów konkursu dołączył nowy partner – ZUS.

Imagine Cup to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów. Jest to wielka szansa dla młodych ludzi, aby wykorzystując wyobraźnię, kreatywność oraz pasję mogli zaistnieć w świecie najnowszych technologii i zwiększyć swoje szanse na wymarzoną pracę. W ostatnich 10 edycjach konkursu udział wzięło 1,65 miliona studentów, reprezentujących ponad 190 krajów. Znakomita większość z nich stała się lokalnymi gwiazdami w swoich środowiskach. Ponadto otrzymali pomoc w promocji swoich rozwiązań od instytucji naukowych, liderów biznesu oraz artystów.

Termin zgłaszania projektów do tegorocznej edycji konkursu mija 7 stycznia, a zatem zostało już naprawdę niewiele czasu. Projekty można zgłaszać w trzech kategoriach głównych: World Citizenship, Games i Innovation. Światowa pula nagród wynosi w tym roku aż 300 000 dolarów, a oprócz tego organizatorzy zaprosili do współpracy partnerów lokalnych. W Polsce należą do nich firmy DevCore.NET, Billenium, Nokia i MMC Brainville. Ostatnio do tego grona dołączył również Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Instytucja poprzez partnerstwo w konkursie chce wyróżnić te projekty, które mają na celu wspieranie rehabilitacji osób dorosłych.

Wśród tegorocznych partnerów Imagine Cup znajduje się m.in. Ministerstwo Gospodarki, zaś współorganizatorem konkursu jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego. IWP realizuje w ten sposób swoją misję wspierania przedsiębiorstw w zakresie wykorzystania wzornictwa dla rozwoju innowacyjnej gospodarki oraz procesu efektywnej współpracy projektantów i przedsiębiorców. Do partnerów Imagine Cup 2013 należy też DevCore.NET, firma założona przez „absolwentów” Imagine Cup z 2006 roku, obecnie prężnie działająca, specjalizująca się w projektowaniu i wdrażaniu zaawansowanych systemów informatycznych na potrzeby biznesu. Kolejna polska firma wspierająca Imagine Cup, Billennium, w zeszłym roku uhonorowała jeden z zespołów nagrodą specjalną – skokiem ze spadochronu z 4000 metrów. Zespół z Politechniki Białostockiej zaprojektował innowacyjną platformę rehabilitacyjną opartą na technologii Microsoft Kinect. Partnerem Imagine Cup wspierającym uczestników z Polski jest także Nokia, która wszystkim zdobywcom drugiego miejsca w trzech głównych kategoriach rozda telefony Nokia LUMIA 920. Ponadto, od 2012 roku polska edycja konkursu Imagine Cup została poszerzona o „Imagine Cup Venture”, które ma pomóc najlepszym zespołom zamienić ich pomysły w realne biznesy. Będzie to możliwe dzięki parkowi technologicznemu MMC Brainville, który przygotował pakiet usług konsultingowych obejmujący m.in. budowanie strategii projektu, przygotowanie materiałów inwestycyjnych oraz pełne wsparcie w procesie pozyskiwania kapitału na rozwój.

„Wsparcie i nagrody od lokalnych partnerów konkursu Imagine Cup to wartość dodana do konkursu, dzięki której studenci mają dodatkową motywację do zgłaszania swoich projektów. Jest to dla nich tym większa szansa, aby zostać zauważonym i docenionym zarówno przez mniejsze firmy jak i duże, poważne instytucje takie jak ZUS” – powiedział Dariusz Piotrowski, Dyrektor Działu Nowych Technologii w polskim oddziale Microsoft.

Wszyscy studenci, którzy nie zdążą się zarejestrować do konkursu, ale interesują się nowymi technologiami, mogą także wziąć udział w w Imagine Cup Brain Games Challenge. W tym comiesięcznym quizie ciekawostek można zmierzyć się ze studentami z całego świata. Zdobywca najlepszego wyniku w danym miesiącu otrzyma 1000 USD, a prócz tego wszyscy uczestnicy wezmą udział w loterii, której zwycięzca otrzyma wycieczkę do Petersburga na światowe finały Imagine Cup w lipcu 2013 roku. Link do quizu:
http://www.imaginecup.com/IC13/Competition/BrainGames#?fbid=UAl8dtYMFww.

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Imagine Cup zapraszamy na lokalną stronę konkursu: www.imaginecup.pl. 

 

Link do filmu promującego Imagine Cup 2013:

http://www.youtube.com/watch?v=-WEwQsTbxC0

 

Czekamy na Wasze zgłoszenia do 7 stycznia www.imaginecup.pl Do dzieła!