Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Ostróda Reggae Festiwal, czyli mazurska stolica reggae

Już po raz 17. spotkamy się na święcie muzyki jamajskiej! Przez kilka dni (10-13 sierpnia) w mieście królować będą relaksacyjna atmosfera, dredy i zielono-żółto-czerwone flagi.

Impreza odkrywa nieznanych artystów, propaguje nowe zjawiska wokół reggae i edukuje (Uniwersytet Reggae, warsztaty tańca i gry na bębnach, zajęcia dla dzieci).
Udanym pomysłem jest lokalizacja imprezy w starych wojskowych koszarach, gdzie na przekór dawnemu przeznaczeniu, udało się stworzyć atmosferę luzu, wypoczynku i artytycznych inspiracji.
Nie sposób wymienić wszystkich, którzy zagrają podczas 17. edycji ORF. W tym roką na nasłynniejszym polskim festiwalu prezentującym jamajską muzykę wystąpią: Shaggy, New Kingston, Vavamuffin, Paprika Korps, The Skints, Kingfisha, Dreadzone, Kingston, Bakshish, Big Youth, Tabu, Grubson, Steel Pulse, Nucleus Roots, The Rootsman i Riddim Bandits z projektem „Tribute to Bob Marley”, podczas którego polscy wokaliści zaprezentują własne interpretacje największych przebojów legendy reggae.
Ostróda Reggae Festival jest stałym miejscem letnich pielgrzymek zwolenników tej wspaniałej wywodzącej się z Jamajki muzyki i kultury. Impreza zbudowała sobie reputację największej tego typu w Polsce i jednej z największych w Europie.

Więcej informacji tutaj>>