Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Otwórz oczy na wolontariat!

Otwórz oczy na wolontariat!” – zachęca nie kto inny, a wolontariusze. To właśnie ci, którzy już odkryli wartość zaangażowania w swoim życiu, stworzyli kampanię studencką mającą na celu pokazać, dlaczego warto wejść w świat wolontariatu i gdzie można znaleźć miejsce dla siebie.

Wydaje nam się, że wciąż zbyt mało studentów angażuje się w wolontariat.” – mówi Ula, jedna z organizatorek projektu –„Z jednej strony jest ogromna potrzeba organizacji, które by móc pomagać jeszcze więcej, potrzebują wolontariuszy. Z drugiej strony zaś jest niesamowita przestrzeń do rozwoju, którą dla młodego człowieka stwarza udział w wolontariacie. Dlatego poprzez nasz apel chcemy zachęcić studentów do rozejrzenia się po organizacjach działających w Krakowie, odkrycia w nich czegoś wyjątkowego i znalezienia swojego miejsca.”
            Specjalnie na potrzeby kampanii została stworzona strona internetowa www.oczy.org.pl, na której każdy zainteresowany może przeczytać o konkretnych organizacjach, które prowadzą bardzo różnorodną działalność, począwszy od ochrony środowiska naturalnego i dziedzictwa przyrodniczego, a skończywszy na edukacji dzieci w Ghanie i w Peru. Można też przeczytać wywiady z wolontariuszami, którzy działają w tych organizacjach. Może dzięki nim odkryjemy wspólne ideały.
            Kampania ruszyła z końcem września i potrwa do końca października. W tym czasie planowanych jest mnóstwo spotkań ze studentami, w klubach, na ściankach. Wszystko po to, aby pokazać, że wolontariat może stanowić wspaniałą przygodę.
            Zachęcamy do otwarcia oczu. W świecie wolontariatu jest miejsce także dla ciebie!
 
Patronem kampanii „Otwórz oczy na wolontariat” jest www.eurostudent.pl
 
Projekt „Otwórz oczy na wolontariat” został zrealizowany przez uczestników programu „WIOSNA Liderów” prowadzonego przez Stowarzyszenie WIOSNA. Wiosna Liderów to program adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów, zainteresowanych działalnością społeczną i szukających dla siebie możliwości rozwoju na tej drodze. Celem programu jest przygotowanie ich do roli liderów środowiskowych, którzy będą samodzielnie projektowali i organizowali wartościowe inicjatywy społeczne, odpowiadając na istotne potrzeby swojej lokalnej zbiorowości. Projekt realizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego i budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.