Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Otwórz własny biznes.

Marzy Ci się mała kafejka na rogu albo własne przedszkole? Nie wiesz skąd wziąć na to pieniądze? Teraz łatwiej spełnisz swoje marzenia o własnym biznesie

Pomocy finansowej w rozpoczęciu działalności gospodarczej możesz szukać zarówno w Polsce jaki i za granicą oraz możesz ją uzyskać od osób i instytucji prywatnych. W Polsce taką pomoc uzyskasz w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (www.parp.gov.pl). Znajdziesz tam nie tylko krajowe programy dotujące otworzenie własnej firmy, ale także informacje na temat możliwości pozyskania funduszy z Unii Europejskiej.
 
Pożyczkę w wysokości o 1 do nawet 150 tys. może zaoferować ci Fundusz Mikro (www.funduszmikro.pl), którego celem jest wspieranie rozwoju mikroprzedsiębiorczości. Alternatywnym źródłem uzyskania wsparcia finansowego mogą być osoby i instytucje, tzw. „Anioły biznesu”, które za określony procent udziałów skłonne są wesprzeć gotówkowo twój pomysł na działalność gospodarczą (www.seedfund.pl). To tylko część z możliwości sfinansowania własnego biznesu. Kapitału możesz także szukać na www.polban.pl www.iif.pl czy www.xevin.pl.