Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Otwórzcie Yapę z nami!

Oto przed nami kolejna Yapa, i oto czekają na nas nowe wrażenia. A tych na pewno nie zabraknie. Od 11 do 13 marca będziemy świętować premiery i jubileusze.

Trzy premiery i łącznie 75 lat jubileuszowych – atrakcji na scenie nie zabraknie. Znów czekają nas trzy dni i cztery koncerty pełne wrażeń (w tym dwa koncerty konkursowe – zgłoszenia do konkursu początkujących wykonawców są przyjmowane do 3 marca). W tym roku bawić się będziemy przy muzyce takich wykonawców jak: Na Bani, Czerwony Tulipan, Cisza Jak Ta, Dom o Zielonych Progach, Bez Jacka ze Słodkim Całusem od Buby, EKT Gdynia, Yez Kiez Sirumem, Grzmiąca Półlitrówa czy Kuśka Brothers. Nie zabraknie również ubiegłorocznych laureatów – Chwili Nieuwagi i Qusza. Oczywiście to nie wszystko, co będzie można oglądać i słuchać na tegorocznej Yapie, szczegóły na temat programu, premier i jubileuszy warto śledzić na www.yapa.art.pl.

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że yapowa publiczność jest jedyna w swoim rodzaju. Nigdzie indziej na koncertach nie usłyszycie syreny strażackiej, gwizdków czy budzików jako aplauzu. W ostatnich latach standardem staje się wywoływanie zespołów na bis poprzez śpiewanie ich piosenek.

Yapa gromadzi publiczność w różnym wieku, wykonawców i wolontariuszy, aby wspólnie posłuchać piosenki turystycznej, ale także pośpiewać. Od początku organizatorami Yapy są studenci skupieni w Studenckim Klubie Turystycznym Płazik oraz Studenckim Radiu Żak, do których dołączyło także Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi.

Dla widzów spoza Łodzi oraz uczestników konkursu organizatorzy przewidzieli darmowe noclegi w warunkach – a jakże – turystycznych.

Tegoroczna Yapa, jak kilka poprzednich, odbędzie się w sali SWF PŁ przy Al. Politechniki 11 w Łodzi. Karnety w cenie 30 zł uprawniające do wejścia na wszystkie cztery koncerty w sprzedaży od 28 lutego w: CIK-u, Strefie Biletów, Klubie Studenckim Cotton, Oberży Folkowej Zapiecek, Ale Jazz oraz od 7 marca w kasie biletowa SKT PŁazik (al. Politechniki 3a).

Cały Przegląd będzie transmitowany na żywo przez telewizję internetową Lodman oraz Studenckie Radio Żak PŁ.

Więcej na www.yapa.art.pl