Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

„Out Of The Wall” Sinusoidal

Sinusoidal to duet Michała Siwaka i Adrianny Styrcz (pamiętanej m.in. z X-Factor). Stylistycznie oscyluje między elektroniką, down tempo, IDM, chillwavem, ambientem, trip-hopem.

W trzy miesiące po świetnie przyjętej EP-ce „Sinusoidal”, prezentujemy ich pełnowymiarowy longplay zatytułowany „Out Of The Wall”.

O ile maksi-singiel stawiał na subtelny, ulotny klimat, „Out Of The Wall” wydaje się zdecydowanie bardziej zróżnicowany muzycznie. Są tu utwory zwiewne i delikatne, pełne uroku dźwiękowe plamy, ale też „bujające”, z suchym trip-hopowym bitem i charakterystycznym groovem. Są i kompozycje o bardziej wyrazistych melodiach; pełne subtelnego wdzięku elektroniczne impresje, a także piosenki nie pozbawione jazzowych akcentów. Całość brzmi eterycznie i oszczędnie, a naturalnym jej spoiwem jest oniryczny wokal Adrianny.

Michałowi Siwakowi i Adriannie Styrcz udało się za pomocą zupełnie minimalnych środków wyrazu stworzyć płytę z niezupełnie minimalnymi ambicjami, skoro ich muzyką zachwycony jest sam Tricky.