Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Paczka staje na głowie, żeby znaleźć wolontariuszy

Dziesiątki osób wychodzą na ulicę i tańczą poloneza, setki jednoczą się na ogólnopolskich szkoleniach, a mistrzowie olimpijscy przygotowują się do ćwiczenia mięśni serca! To znak – SZLACHETNA PACZKA zaczęła rekrutację wolontariuszy.

Aby znaleźć prawdziwą biedę nie wystarczy dobra wola. Niezbędni są wolontariusze, czyli SuperW, a tych ma być w Polsce ponad 9000. Wolontariusz Paczki dociera do prawdziwej biedy, wchodzi tam, gdzie inni są obojętni albo boją się wejść. Dla wielu z nich już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są sami. Sami odnajdujemy potrzebujących w swoim mieście, przychodzimy do ich domów, pytamy o biedę. My naprawdę łączymy biednych i bogatych!  – opowiada Ania, liderka Paczki w Krakowie.

Najważniejsze w życiu

SuperW to kluczowa postać w SZLACHETNEJ PACZCE  – przekracza swoje  granice, by wejść w świat biedy i pomóc tym, którzy stracili już nadzieję na lepsze, czują się bezradni, opuszczeni i nieważni.

To właśnie dzięki wolontariuszom pan Karol otrzymał wózek inwalidzki, dzięki któremu pierwszy raz od wielu lat mógł zobaczyć krakowski rynek, Pani Jadwiga – wsparcie, dzięki któremu znalazła pracę, a pan Zbyszek pierwszy raz od dziesięciu lat ma z kim porozmawiać!

– Dla 68 proc. wolontariuszy udział w projekcie był jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu, 80 proc. jest przekonanych, że na trwałe zwiększyła się u nich otwartość na innych ludzi, ponad połowa deklaruje, że bardziej ufa innym – podkreśla Łukasz Miszon, Dyrektor projektu SZLACHETNA PACZKA.

Paczka jednoczy naprawdę

Tylko w 2012 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 13 235 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Co roku w przemyślany sposób jednoczy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców finansujących organizację projektu.

Jak się zgłosić?

1.       Wejdź na stronę: www.superw.pl

2. Znajdź na mapie rejon Paczki, który leży najbliżej Twojego miejsca zamieszkania

3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i czekaj na zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną

Na Twoje zgłoszenie czekamy do 15 października.