Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

PASJOBUS – ładunek pasji i energii w Twoim mieście!

Trzynaście ośrodków akademickich, szkolenia, wykłady, spotkania, imprezy, happeningi i koncerty – rusza PASJOBUS programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki”. Już po raz trzeci wyruszymy w Polskę, by inspirować, uczyć, zachęcać do rozwoju i pokazywać jak kreatywnie spędzić czas.

Zaczynamy już 29 kwietnia w Poznaniu, a kończymy ponad miesiąc później w Częstochowie. Podczas PASJOBUSa asystować nam będzie niezwykle efektowny zespół perkusyjny SAMBASIM z Lublina. Akcję wspiera Radio ESKA.
 
PASJOBUS inspiruje studentów pasją i radością jaką niesie ze sobą udział w programie „PROJEKTOR – wolontariat studencki”. Akcja kierowana jest do aktywnych i pełnych energii studentów zainteresowanych zdobyciem nowych umiejętności, sprawdzeniem się w działaniu, zwiedzeniem nieznanych zakątków Polski i poznaniem nowych, ciekawych świata ludzi.
 
Wejdź na projektor.org.pl i sprawdź kiedy będziemy w Twoim mieście!
 
Celem programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” jest wsparcie inicjatyw studentów na rzecz uczniów z małych miejscowości. Podstawową formą działania są projekty edukacyjne realizowane przez studentów w placówkach edukacyjnych w miejscowościach o liczebności do 20 tyś. mieszkańców. Wolontariusze docierają do najdalszych zakątków Polski inspirując uczniów do rozwoju i poszukiwań. Program dynamicznie się rozwija. Do końca 2009 roku planujemy zrealizowanie co najmniej 2500 projektów edukacyjnych.
 
Do tej pory Program wsparli między innymi byli premierzy RP – prof. Jerzy Buzek i prof. Marek Belka, jak również redaktor Tomasz Lis i Artur Rojek – lider grupy Myslovitz. Patronat medialny nad Programem objął portal NGO.PL.
 
„PROJEKTOR – wolontariat studencki” – Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Stowarzyszenie KLANZA objęty Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej.