Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Październik w muzycznym wydaniu!

Eurostudent przedstawia krótki przegląd najciekawszych koncertów, które odbędą się w październiku 2016. Na osłodzenie powrotu do akademickiej rzeczywistości polecamy relaks przy i w rytmie muzyki. Każdy ma swój ulubiony gatunek, ale może warto poznać nowe brzmienia… bo przecież wyjście na koncert to zawsze dobrze spędzony czas!

Kiedy: 04.10.
Kto: Luke Christopher
Gdzie: Warszawa, klub Stodoła

Październik muzycznie rozpocznie koncert autora hitu „Lot to Learn”. Muzyka Luke’a Christophera to nowoczesny rap, jednak w niektórych kawałkach da się odczuć old schoolowy klimat. Artysta renesansu – tekściarz, producent, raper, piosenkarz – zdążył już współpracować z Usherem i Johnem Legend. Podczas koncertu możemy się spodziewać efektów specjalnych oraz kawałków z najnowszej, powstającej płyty. Start o 18.

Kiedy: 07.10
Kto: Buslav
Gdzie: Warszawa, klub Stodoła

W warszawskiej Stodole wystąpi Buslav, multiinstrumentalista, który do tej pory miał do czynienia z różnymi gatunkami muzycznymi: z jazzem, muzyką gospel, reggea, hip hopem. Buslav na międzynarodowych scenach, nawet w Koreii, na festiwalu Zandari Fest i Mu:Con. Teraz odkrywa swój talent do pisania tekstów i śpiewania, współpracując z najlepszymi muzykami. Na jego koncercie można spodziewać się delikatnych ballad w oprawie elektronicznego i akustycznego popu. Gościem specjalnym będzie duet Myth. Start o 20.

Kiedy: 07.10
Kto: Skye and Ross from Morcheeba
Gdzie: Gdańsk, Stary Maneż

Muzycy z zespołu Morcheeba, Skye Edwards i Ross Godfrey w tym roku dadzą w Polsce cztery koncerty, rozpoczynając od Krakowa (05.10.), przez Warszawę (06.10.) i Gdańsk, kończąc na Poznaniu (08.10.). Na koncercie zaprezentują swoją pierwszą płytę, która premierę miała 2 września 2016. Ale będzie można też usłyszeć stare kawałki z Morcheeby. Start o 20.

Kiedy: 09.10.
Kto: Ania Dąbrowska
Gdzie: Kraków, aula Centrum dydaktyki AGH

Ania Dąbrowska zaprezentuje swoją najnowszą płytę „Dla naiwnych marzycieli”. Możemy się spodziewać nastrojowych piosenek okraszonych elegancją i subtelnością, dzięki brzmieniom fortepianu, fletu i gitary akustycznej. Przy tej płycie artystka spróbowała swoich sił także jako producentka, a do sukcesu krążka przyczynił się również Aleksander Kowalski, czyli Czarny HIFI. W ramach tej trasy koncertowej Anię będzie można usłyszeć i obejrzeć w Dąbrowie Górniczej (08.10.) oraz w Poznaniu (13.10.). Start o 20.

Kiedy: 13.10.
Kto: New Model Army
Gdzie: Białystok, Gwint

Brytyjska grupa New Model Army, na czele z wokalistą Justinem Sullivanem, odwiedzi ponownie Polskę. Tym razem przedstawią najnowszą, 17. już, płytę „Winter”, która dostępna jest od sierpnia i zawiera 13 świeżych kawałków. Fani zespołu mają możliwość zobaczyć muzyków nie tylko w Białymstoku, koncerty odbędą się również w: Poznaniu (08.10.), Warszawie (08.10.), Gdyni (12.10.), Katowicach (15.10.) oraz we Wrocławiu (16.10.). Start w Białymstoku o 20.

Kiedy: 18.10.
Kto: Mireille Mathieu
Gdzie: Wrocław, Hala Stulecia

Fani francuskiej muzyki będą mieli w październiku niezwykłą okazję na spotkanie z legendarną Mireille Mathieu, która porównywana jest do Edith Piaf. Piosenkarka od lat zachwyca, mimo że szczyt popularności osiągnęła w latach 70. Trasę po Polsce zaczyna we Wrocławiu, potem zagra w Warszawie (20.10.) i Gdyni (22.10.). Artystka, która ma na swoim koncie pond 40 wydanych płyt, w tym roku, wraz z 12 muzykami, zaprezentuje najnowsze utwory, m.in.: Mon Credo, Qu`elle est belle czy Mon bel amour d`été. Start o 20.

Kiedy: 21.10
Kto: Julia Pietrucha
Gdzie: Kraków, aula Centrum Dydaktyki AGH

Do Krakowa zawita Julia Pietrucha z debiutanckim albumem „Parsley”. Znana aktorka młodego pokolenia zaskoczyła publiczność wydaniem singla „On my own”. Płyta zainspirowana jest kilkumiesięczną podróżną po azjatyckich krajach. Muzyka Julii Pietruchy to pop z elementami folku i, wiodącymi, dźwiękami ukulele. Płyta została dobrze odebrana zarówno przez publiczność, jak i krytyków. Październikowe koncerty odbędą się w Warszawie (02.10.) i Krakowie. Koncert organizowany jest w ramach Festiwalu Synestezje. Start w Krakowie o 20.30.

Kiedy: 23.10.
Kto: O.S.T.R. & Live Band
Gdzie: Kraków, korty MS AGH

Król freestylu zawita do Krakowa. Koncert nie zawiedzie fanów artysty, ale też zapewne zaciekawi nowych odbiorców, którzy lubią słuchać hip-hopu. Doświadczenie w rapowaniu ma od 12. roku życia, co słychać w jego muzyce. Koncert organizowany w ramach Festiwalu Synestezje. Start o 19.

Kiedy: 21.10.
Kto: Ben Caplan & The Casual Smokers
Gdzie: Poznań, Pod Minogą

Ben Caplan, czyli najbardziej znany kanadyjski muzyczny poeta, w październiku zawita do Polski. Koncerty odbędą się w Warszawie (02.10.), Poznaniu i we Wrocławiu (22.10.). Caplan muzycznie oscyluje między wschodnioeuropejskimi a żydowskimi tradycjami folkowymi. Brzmienie muzyki pełne jest ciekawych instrumentów (klarnet, banjo, pianino), a głęboki wokal wpływa na emocje słuchaczy, przenosząc ich w inną, piękną rzeczywistość. Artysta ma na swoim koncie dwa solowe krążki, a obecnie występuje z zespołem The Casual Smokers. Start o 20.

Kiedy: 24.10.
Kto: Korpiklaani i Skálmöld
Gdzie: Gdynia, Ucho

Fińska grupa zagra w Polsce aż cztery koncerty – w Gdyni, Warszawie (25.10.), we Wrocławiu (27.10.), Katowicach (27.10.). Zespól do tej pory ma na swoim koncie 5 krążków, a ostatni został wydany w 2015 roku. Ich muzyka to połączenie viking i folkmetalu z thrash metalowymi elementami, czasami również z deathmetalowymi wstawki. Niektóre albumy były wydane zarówno w języku fińskim, jak i angielskim. Start w Gdyni o 19.30.

Kiedy: 27.10.
Kto: Maria Peszek
Gdzie: Kraków, Łaźnia Nowa

Maria Peszek zagra koncert na deskach krakowskiego teatru Łaźnia Nowa. Zaprezentuje tam najnowszą płytę „Karabin”. Krążek nawiązuje do aktualnych wydarzeń, piosenki i ich teksty trafiają w publiczność niczym pociski z karabinu, są swoistym manifestem. Jednak artystka stanowczo podkreśla swoją apolityczność. W październiku koncert odbędzie się również w Gdyni (14.10.).

Kiedy: 28.10, 29.10.
Kto: Kult
Gdzie: Warszawa, Klub Stodoła

Kult podczas jesiennej trasy koncertowej będzie promował swoja najnowszą, 17. płytę. Zespół z 30-letnią tradycją nieustannie cieszy się uznaniem fanów, a bilety na koncerty sprzedają się jak świeże bułeczki. Najnowsza płyta, która powstała po 3 latach przerwy, będzie jak zwykle oryginalna, jednak nie zabraknie w niej tego, co fanów przyciąga do tekstów i muzyki Kultu. W ramach Pomarańczowej Trasy koncerty odbędą się w: Toruniu (06.10.), Zielonej Górze (07.10.), Szczecinie (08.10.), Poznaniu (15.10.), Gdyni (16.10.), Rzeszowie (21.10.).

Kiedy: 30.10.
Kto: Dawid Podsiadło
Gdzie: Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Jesienna trasa koncertowa Dawida Podsiadły to koncerty promujące płytę „Annoyance and Disappointment”. Artysta nie rozczarowuje. Na jakość utworów składa się niezwykły głos artysty, świetna aranżacja, a także niesamowita oprawa wizualna.Podczas tej trasy możemy się spodziewać nowych aranżacji i niezwykłych gości na scenie. Podsiadło wychodzi ze swoją muzyką do sal koncertowych, teatralnych i filharmonii. Koncerty październikowe odbędą się w Szczecinie (22.10.), Koszalinie (24.10.) i Gdańsku.