Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Piękność w opałach w reżyserii Jana Hrebejka

To wnikliwa obserwacja postkomunistycznej rzeczywistości i ciepłe spojrzenie na całą galerię ekscentrycznych i nieodmiennie zabawnych postaci.

Jarda, ojciec rodziny, zarabia na utrzymanie przerabiając kradzione auta. Pewnego dnia wspólnik zleca mu przebudowę luksusowego volvo z satelitarnym zabezpieczeniem i wtedy bohater popada w tarapaty. Jarda trafia do więzienia, a jego żoną chce zaopiekować się właściciel samochodu, bogaty Czech od lat mieszkający we Włoszech. W słonecznej Toskanii Marcela będzie musiała dokonać trudnego wyboru pomiędzy mężem a hojnym milionerem.
 
Piękność w opałach to opowieść o ludziach, którzy starają się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Przychodzi im to z pewną trudnością, jako że wcześniej zostali ukształtowani przez realny socjalizm. Reżyser Hřebejk, godny spadkobierca tradycji Szwejka i Formana, przygląda się perypetiom swoich bohaterów z czułością i ironią zarazem. Stawia na humor, ciepło, wnikliwą obserwację postkomunistycznej rzeczywistości i ciepłe spojrzenie na całą galerię ekscentrycznych i nieodmiennie zabawnych postaci.
Film ten łączy ze sobą ludzki dramat i humor wynikający z absurdów dnia codziennego, który na każdym rogu czai się i nieubłaganie wdziera się w świat bohaterów.
 
Gutek Film