Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

„Piękny Wrocław”

Wrocław organizuje cykl event’ów, które maja zwrócić uwagę na piękno miasta i potencjał jego młodych mieszkańców.

Głównym celem projektu „Piękny Wrocław” jest promocja miasta, aktywnej działalność jego studentów. Poza tym, organizatorzy chcą przekonać, że Wrocław to najbardziej przyjazne młodym ludziom miasto w Polsce, które przez swój dynamiczny rozwój i zaraźliwy entuzjazm zachęca do czerpania z atrakcyjnych możliwości rozwoju, jakie oferuje. Projekt ma promować pomysłowość oraz aktywność wrocławskich studentów poprzez zaprezentowanie rożnych dróg wyrażania pasji oraz stworzyć młodym ludziom szansę zaistnienia nie tylko w środowisku mediów i mody, ale także w otoczeniu najbliższym – świadomości samych wrocławian. Gala finałowa „Piękny Wrocław” odbędzie się 11 maja 2008 r.
 
Na projekt składają się cztery wydarzenia:
 
Konkurs Miss Studentek Wrocławia– formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu są dostępne na stronie misswroclawia.pl.
 
Konkurs fotograficzny- WrocLife– Tematem przewodnim prac powinien być Wrocław, jako miejsce nauki, zabawy, spotkań, inspiracji, pełne pozytywnej energii i mnóstwa możliwości. Prace (3-5 zdjęć) można nadsyłać do 16 kwietnia 2008 roku na adres wroclife@pieknywroclaw.pl
 
Konkurs na projekt promocyjny re:Promotion– konkursu dla ludzi kreatywnych, interesujących się tematyką marketingu i PR. Projekty akcji promocyjnych Wrocławia można nadsyłać do 16 kwietnia 2008 roku na adres repromotion@pieknywroclaw.pl Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni aby przedstawić swoje projekty podczas finału 25 kwietnia w Domu Edyty Stein. Jedną z nagród w konkursie jest nagroda w wys. 2000zł ufundowana przez Biuro Promocji Miasta Wrocławia. 
 
Konkurs na projekt StreetArt– ma za zadanie ubarwić miejski pejzaż nadając mu nowy bardziej przyjazny charakter. Z założenia sztuka miejska jest nietrwała, a twórcy pozostają anonimowi, dlatego projekt ma na celu stworzenie okazji do nazwiązania dialogu między twórcą i odbiorcą oraz zaznaczenie tej formy sztuki w świadomości młodych ludzi.
 
Organizatorem wydarzenia Piękny Wrocław jest stowarzyszenie Rekreatywa zrzeszające młodych , pełnych energii ludzi, którzy swoją fascynacją Wrocławiem oraz pasją działania chcą zarazić innych młodych wrocławian.