Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Pierwsze gwiazdy Heineken Open’er Festival 2009!

Organizatorzy Heineken Open’er Festiwal – agencja Alter Art – ogłosili pierwsze gwiazdy tegorocznego festiwalu. Wśród nich Placebo!

Placebo
 
Placebo to jeden z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych zespołów rockowych naszych czasów. Ich płyty rozeszły się w ponad 12 milionach egzemplarzy. To zespół, który pomimo sukcesu nie zamyka się na eksperymenty, a każdy kolejny album niesie ze sobą osobny pomysł, historię, nowe brzmienie. Ich największe przeboje takie jak „Pure Morning”, „The Bitter End”, „Infra-Red”, czy „Song To Say Goodbye” robią jeszcze większe wrażenie podczas koncertów, dlatego Placebo z łatwością wyprzedaje koncerty w halach i na stadionach oraz zbiera tłumy publiczności podczas festiwali muzycznych.
W skład Placebo wchodzą obecnie Brian Molko, Stefan Olsdal i Steve Forrest, który zastąpił wieloletniego perkusistę zespołu Steve’a Hewitta. Konsekwentnie od 1994 roku Placebo rozwijają swoją koncepcję. Muzyka zespołu łączy w sobie rockową energię z mrocznymi i lirycznymi tekstami, wyśpiewywanymi przejmującym głosem Molko. Zadebiutowali w roku 1996 i od razu zwrócili na siebie uwagę Davida Bowie, który zaprosił ich na wspólną trasę koncertową.
W 1998 roku zespół wydał album „Without You I’m Nothing”, zawierający singiel „Pure Morning”, który przetarł im drogę na listach przebojów, a także spotkał się z zainteresowaniem stacji muzycznych. Dzięki temu niewiele dzieliło Placebo od statusu absolutnych gwiazd, który osiągnęli w 2000 roku wydając płytę „Black Market Music” zawierającą takie przeboje jak „Taste In Men”, „Special K”, czy „Slave To The Wage”. Od tego czasu Placebo kontynuują dobrą passę wydając kolejne albumy: „Sleeping with Ghosts” i „Meds”.
Znakomitą wiadomością dla fanów zespołu jest fakt, że już niedługo Placebo wyda z niecierpliwością oczekiwany, najnowszy album studyjny, którego premiera planowana jest na chwilę przed Open’erem i który będzie prezentowany podczas festiwalu.
 
Gossip
 
Gossip to amerykańskie trio łączące w swojej muzyce rock, punk i disco. Siła zespołu polega przede wszystkim na potężnej charyzmie wokalistki Beth Ditto. Niekryjąca się ze swoimi awangardowymi zachowaniami oraz światopoglądem, potężnej postury Ditto stała się wdzięcznym tematem i gwiazdą dla europejskiej prasy muzycznej z NME na czele.
Karierę rozpoczęli w 1999 wydaniem EPki pt. „The Gossip”. Następnie w 2001 roku nagrali album „That’s Not What I Heard”, ale największą sławę przyniosła grupie płyta „Standing In The Way Of Control” z 2006 roku. Amerykańska formacja świetnie odnalazła się w konwencji tanecznego rocka stając się jednym z czołowych przedstawiciel nowej fali gitarowego grania skierowanego na parkiety. Singiel „Standing In The Way Of Control” stał się jednym z największych przebojów alternatywnych, a Gossip odwiedzili wszystkie najważniejsze festiwale muzyczne, zyskując w Europie zdecydowanie większe rzesze fanów niż w swoim rodzinnym kraju. To, że świetnie czują się na scenie potwierdzają dwa albumy zawierające nagrania koncertowe – „Undead in NYC” i „Live in Liverpool”. Obecnie formacja pracuje nad nowym materiałem, który ukaże się przed Open’er Festival.
 
Madness
 
Legendarni Madness w unikalny sposób połączyli brytyjską tradycję muzyczną z wpływami reggae i ska. Radosne jamajskie brzmienia i teksty dotyczące wyspiarskiej codzienności oraz niekonwencjonalne poczucie humoru i zachowanie sceniczne zyskały im wielu fanów na całym świecie. W tym roku zespół obchodzi 30-lecie swojej działalności.
Początki zespołu sięgają roku 1976, kiedy na fali powrotu fascynacji muzyką ska powstała formacja The North London Invaders. Po licznych przetasowaniach personalnych i dwóch zmianach nazwy skład Madness uformował się w 1979. Pierwszy singiel formacji pt. „The Prince” nieoczekiwanie stał się hitem i trafił na listy przebojów, a album „One Step Beyond” dotarł do drugiego miejsca sprzedaży.
Drugi album pt. „Absolutely” również doszedł do tego samego miejsca. To z „Absolutely” pochodzą takie przeboje Madness jak „Baggy Trousers”, czy „Embarrassment”. Kolejne dwa albumy przyniosły zmianę stylistyki – szalone ska powoli ustąpiło miejsca bardziej przystępnym melodiom. Płyta „The Rise & Fall” zawiera największy międzynarodowy przebój Madness – „Our House”.
Pomimo sukcesów, w 1986 roku członkowie Madness podjęli decyzję o rozwiązaniu zespołu. Jednak to nie koniec ich historii. Po niespodziewanym sukcesie kompilacji największych przebojów pt. „Divine Madness” i osiągnięciu pierwszego miejsca na liście sprzedaży, zespół postanowił ponownie zagrać razem. Efektem świetnie przyjętych tras koncertowych był album „Wonderful” wydany w 1999 roku. W 2002 roku zespół zaangażował się w pracę nad musicalem opartym na piosenkach Madness. Przedstawienie „Our House” zdobyło nawet prestiżową nagrodę teatralną Olivier Award. W 2004 roku nie chcąc odcinać kuponów od sławy muzycy Madness postanowili jako The Dangerman powrócić do korzeni i nagrać własne wersje jamajskich klasyków. Zespół nadal czynnie koncertuje, a najnowsze doniesienia mówią o przygotowywanym albumie studyjnym Madness.
 
 
 
 
 
DATA: 2-5 lipca 2009
MIEJSCE: GDYNIA, Lotnisko Babie Doły (Kosakowo)
CENY KARNETÓW:
Od 3 XI 2008 karnet 3 dni (3,4,5.07.2009) – 240 PLN
Karnet 3 dni (3,4,5.07.2009) z polem namiotowym – 260 PLN
Karnet 4 dni (2,3,4,5.07.2009) – 280 PLN
Karnet 4 dni (2,3,4,5.07.2009) z polem namiotowym – 300 PLN
       od 16 II 2009 karnet 3 dni (3,4,5.07.2009) – 280 PLN
Karnet 3 dni (3,4,5.07.2009) z polem namiotowym – 300 PLN
Karnet 4 dni (2,3,4,5.07.2009) – 320 PLN
Karnet 4 dni (2,3,4,5.07.2009) z polem namiotowym – 340 PLN
                                                           w sprzedaży również bilety jednodniowe
BILETY DO NABYCIA: www.opener.pl oraz w punktach sprzedaży sieci
ORGANIZATOR: Alter Art 
Więcej informacji na stronach www.alterart.pl oraz www.heineken.pl