Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Pierwszy bieg „Capgemini Run” w Krakowie już 23 września

Firma Capgemini Polska Sp. z o.o. oraz Krakowski Klub Biegacza „Dystans” zapraszają do wspólnego biegu na dystansie 10 km. Bieg odbędzie się 23 września 2012 r. wzdłuż krakowskich Błoni. Organizatorzy biegu zapewniają pakiet startowy, napoje i posiłki, opiekę medyczną, gry i zabawy dla najmłodszych, a dla zwycięzców biegu – atrakcyjne nagrody.

Firma Capgemini, jedna z największych międzynarodowych firm świadczących usługi konsultingowe, technologiczne i outsourcingowe, współpracując z Krakowskim Klubem Biegacza „Dystans”, organizuje pierwszą edycję biegu „Capgemini Run”. Jego celem jest promowanie wspólnego biegania jako najprostszej formy fizycznej, która integruje i popularyzację zdrowy i aktywny tryb życia.

– „Bardzo się cieszę, że firma Capgemini, postanowiła zorganizować bieg w Krakowie – mówi Paweł Januszewski, lekkoatleta, były mistrz Europy z 1998 r. w biegu przez płotki na dystansie 400 m. – Wierzę, że sprawna organizacja oraz przystępny dystans 10 km przyciągną nie tylko miłośników biegania, ale również mieszkańców Krakowa, którzy będą chcieli sprawdzić swoje możliwości na tym dystansie. Zapraszam do wzięcia udziału w biegu, gdyż ten rodzaj wysiłku jest bezwzględnie korzystny dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego” – zapewnia Paweł Januszewski, który – obok Krzysztofa Łoniewskiego – będzie jednym ze współprowadzących to wydarzenie.

W biegu Capgemini Run mogą wziąć udział wszyscy chętni, jedynym warunkiem jest ukończenie 18 roku życia. Jednak organizatorzy zapraszają również rodziny z dziećmi, bowiem na miejscu nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Biegacze natomiast mogą liczyć na pełen pakiet startowy, opiekę medyczną, napoje na trasie i mecie oraz posiłek po biegu. Istnieje również możliwość skorzystania z szatni i natrysków. Wsparcia przy organizacji biegu udzielą m.in. wolontariusze ze Stowarzyszenia „Siemacha”.

– „Capgemini po raz kolejny pokazuje, że jest firmą otwartą na ludzi i ich pasje – mówi Daniel Habrat, członek Zarządu Capgemini Polska. – Wspieramy inicjowane przez naszych pracowników wydarzenia i kierujemy je także do osób z zewnątrz – w tym wypadku wszystkich mieszkańców Krakowa oraz dla których bieganie to hobby i pasja. Mam nadzieję, że Capgemini Run wpisze się w kalendarz cyklicznych wydarzeń w Krakowie” – dodaje Daniel Habrat.PROGRAM BIEGU CAPGEMINI RUN:
Termin: Niedziela, 23 września 2012r.

Dystans: 10 km (trasa została atestowana przez PZLA)

Miejsce: Krakowskie Błonia
Plan:

Godzina 8:00 – otwarcie biura zawodów

Godzina 10:00 – oficjalne powitanie uczestników i otwarcie imprezy

Godzina 11:00 – rozpoczęcie biegu

Godzina 12:30 – zakończenie biegu

Godzina 14:00 – zakończenie imprezy

W naszym mogą wziąć udział wszyscy którzy skończyli 18 rok życia. Przewidziane są dwie kategorie (Open i Capgemini ) dla kobiet i mężczyzn. Zapisy online do 17 września dostępne są pod poniższymi linkami: