Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Pierwszy globalny ranking studentów – sprawdź swój wynik

Sprawdź się anonimowo, stań się bardziej konkurencyjny i znajdź pracę dzięki globalnemu rankingowi studentów – tSR

TheStudentRanking.com to bezpłatny portal dla studentów z całego świata, którzy chcą sprawdzić co daje im przewagę na rynku pracy oraz jednocześnie pomaga stać się bardziej konkurencyjnymi kandydatami. Strona ta pozwala na dodanie do indywidulanego profilu swoich osiągnięć i otrzymanie dzięki temu punktowego wyniku ilustrującego dodane aktywności, który pozwoli ocenić konkurencyjność zarejestrowanego użytkownika w porównaniu ze studentami z całego świata.

 

Zarówno międzynarodowe jak i lokalne korporacje zainteresowane są zatrudnianiem najlepszych kandydatów, jednak czasami natykają na bariery w postaci zainteresowania tylko studentów z ich miast. tSR umożliwia nie tylko pracodawcom, ale i studentom możliwość interakcji, dzięki czemu nie muszą ograniczać się tylko do lokalnego rynku pracy.

 

Studenci używając serwisu mogą dowiedzieć się więcej o swoich rówieśnikach z innych uczelni. Mogą porównać swoją pozycję, aby sprawdzić jak efektywnie dalej się rozwijać, jakiego doświadczenie zawodowego warto szukać i jakie umiejętności językowe mogę się im przydać – co robić, aby być lepiej postrzeganym na rynku pracy. Jest to niezwykle ważne, także z punktu widzenia pracodawcy, ponieważ daje mu możliwość porównywania kandydatów pod kątem konkretnej oferty pracy.

 

 „Obecnie pracodawcy podczas wyboru kandydatów polegają zazwyczaj na reputacji uczelni, co często szkodzi studentom z tych postrzeganych jako słabsze. Ranking daje każdemu studentowi możliwości sklasyfikowania siebie na podstawie swoich indywidualnych cech i osiągnięć, a nie jedynie przez pryzmat swojej uczelni,” ocenia współtwórca portalu, Adela Muśko. tSR oferuje studentom możliwość poznania wartości cenionych na rynku pracy, taka by mogli oni dowiedzieć się co jeszcze mogą zrobić, aby stać się bardziej konkurencyjni i wartościowi dla przyszłych pracodawców.