Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Pierwszy krok we własny biznes

Masz innowacyjne pomysły? Marzysz o ich urzeczywistnieniu? A może chciałbyś założyć własną firmę, a czujesz że ciągle brak ci wiedzy i umiejętności by ją poprowadzić?


Właśnie dla takich osób jak Ty przygotowaliśmy BEZPŁATNY program szkoleniowo-doradczy „Pierwszy krok we własny biznes”.

Dlaczego warto wziąć udział w programie? O tym na własnej skórze przekonało się trzech studentów i jeden pracownik naukowy Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wspólnie opracowali projekt komputerowo zintegrowanego projektowania i wspomagania wytwarzania mebli, skierowany głównie do małych i średnich producentów. Dzięki płynnej współpracy z Katedrą Meblarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu korzystają z nowoczesnych metod, bacznie śledząc najnowsze trendy. Dodatkowo zastosowanie innowacyjnych rozwiązań pozwoliło zminimalizować koszty projektowania i wdrożenia mebla do produkcji seryjnej, przy jednoczesnym skróceniu czasu tego procesu, co wiąże się z oszczędnościami dla producenta. Efekt – pomysł uczestników „Pierwszego kroku we własny biznes” przerodził się w … biznes! A InQbator Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM zyskał nowego lokatora: http://atfstudio.com/

Pierwszy krok we własny biznes” – jak to działa? Po pierwsze liczy się pomysł – ważne by był innowacyjny. Dalej – twoja motywacja i wizja rozwoju przedsięwzięcia. Zrób to najlepiej jak potrafisz. Na tym etapie wybieramy 60 osób, na które czeka 32-godzinny cykl szkoleniowy, obejmujący tematykę: marketingu, biznesplanu, ochrony własności intelektualnej oraz prawnych i księgowych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej. Ten etap programu zostanie zakończony wyborem 10 najlepszych projektów, których autorzy – pracując pod okiem doświadczonych doradców biznesowych z firmy F5 Konsulting – będą doskonalili swoje pomysły i przygotowywali profesjonalny biznesplan. Prace nad projektami zostaną zakończone audytem gotowości inwestycyjnej przedsięwzięcia, tj. badaniem gotowości projektu do urynkowienia. Wyniki audytu będą podstawą do wyboru 5 najlepszych projektów. Ich autorzy wezmą udział w Forum Inwestycyjnym wiosną 2011 roku i zaprezentują pomysły przed inwestorami kapitałowymi, gotowymi zaangażować środki finansowe.

Macie więcej pytań? – zapraszamy na strony projektu:

www.poznan.pl/pierwszykrok