Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Pierwszy w Polsce Festiwal Chaplina

28 września (sobota) na warszawskim Bródnie rusza pierwszy w Polsce Festiwal Chaplina. Impreza potrwa do 27 października, a realizowana jest przez warszawskie kino Świt w ramach projektu „Bródno kocha kino”.

Celem Festiwalu jest zainteresowanie sztuką filmową najmłodszych mieszkańców Warszawy poprzez przybliżenie im postaci Charliego Chaplina oraz umożliwienie rodzinnego oglądania filmów. W czasie przeglądu dojdzie w sumie do piętnastu pokazów, w tym w tak niecodziennych miejscach, jak na ścianie bloku czy na klatce schodowej. 

Festiwal rozpocznie się 28 września o godz. 20 pokazem filmu „Cyrk” na ścianie bloku przy ul. Nieszawskiej 2 na Bródnie – to w ramach projektu Pawła Sky’a „Kino na b(l)oku”. Będzie to pierwsza publiczna projekcja tego filmu w Polsce w nowej, zremasterowanej wersji. Widzowie Festiwalu zobaczą „Cyrk” przedpremierowo – film do kin trafi dopiero 18 października.

Pokazy filmów Chaplina będą odbywały się w Niezależnym Kinie Klatka przy ul. Krasnobrodzkiej 13,w Czytelni Naukowej przy ulicy św. Wincentego 85 oraz na Domku Herbacianym w Parku Rzeźby na Bródnie, a przede wszystkim w kinie Świt przy ul. Wysockiego 11.

Dystrybutorem cyklu filmów Charliego Chaplina w nowych cyfrowych wersjach jest Art-House. Do kin trafiły już „Światła wielkiego miasta” i „Dzisiejsze czasy”. Kolejne tytuły pojawią się jesienią. Oprócz „Cyrku” będzie można zobaczyć „Światła rampy” (8 listopada) i „Pana Verdoux” (6 grudnia). W przyszłym roku przypada setna rocznica narodzin postaci wiecznego Trampa. W 2014 roku Chaplin obchodziłby 125. urodziny.