Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Piknik lotniczy z UEK!

2 czerwca (termin rezerwowy 3 czerwca) na Krakowskich Błoniach odbędzie się kolejny – VI Integracyjny Studencki Piknik Lotniczy organizowany przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych AGH, Fundację Studentów i Absolwentów AGH w Krakowie ACADEMICA we współpracy z Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych UEK.

Jak co roku nie zabraknąć ma atrakcji, a dla osób chętnych do podjęcia wyzwania organizatorzy przewidują konkurs w którym nagrodami będą aż 2 skoki spadochronowe oraz ponad 10 lotów turystyczno-krajobrazowych nad miastem.

 

Wydarzenie organizowane jest cyklicznie począwszy od 2007 roku przy współpracy Biur ds. Osób Niepełnosprawnych krakowskich uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Pedagogicznego, Fundacji „ACADEMICA” oraz Fundacji Elektrociepłowni Kraków „Gorące serce”. Od ubiegłego roku Piknik odbywa się w nowej, bardzo atrakcyjne lokalizacji – na Błoniach Krakowskich. W rozstawionych w kształcie podkowy namiotach można będzie odbyć szkolenie z zakresu podstawowej wiedzy i praktycznych umiejętności kontaktu z osobami niepełnosprawnymi.

 

 Celem, który przyświeca wydarzeniu jest zmiana świadomości społecznej i przekraczanie barier mentalnych dotyczących osób niepełnosprawnych. Zorganizowany będzie między innymi mini kurs języka migowego i kurs pierwszej pomocy. Każdy będzie mógł wypróbować najnowsze rozwiązania technologiczne wspomagające w codziennym życiu osoby niepełnosprawne, powiększalniki i sprzęt użytku codziennego przeznaczony dla osób nie(do)widzących. Uczestnicy mogli na własnej skórze przekonać się z jakim barierami na co dzień muszą zmagać się osoby niepełnosprawne, na przykład pokonując tor przeszkód na wózku inwalidzkim. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych i drobnego poczęstunku.

 

Najbardziej aktualne informacje dotyczące Pikniku, a także filmy i galerie z lat ubiegłych znaleźć można na stronie internetowej: www.bon.agh.edu.pl/skoki

 

Całe wydarzenie honorowym patronatem objął Rektor UEK prof. dr hab. Roman Niestrój.

 

Sponsorem wydarzenia jest   MOPS KRAKÓW,  SCANMED, ALTIX

 

Patronat medialny nad wydarzenie objął m.in. Dziennik Polski, Radio Kraków, Telewizja ONSI, Portal Ekorodzice.pl ,Portal Dlastudenta.pl oraz wiele innych mediów ogólnopolskich i uczelnianych.

 

WSTĘP  I CATERING BEZPŁATNY.

 

SERDECZNIE ZAPRASZMY DO UDZIAŁU W IMPREZIE !!!