Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Piłka, piasek i pot…

…tak w skrócie można scharakteryzować Beach Soccer. W dniach 6–8 lipca najlepsze drużyny w Polsce spotkają się po raz piąty na Finałach Mistrzostw Polski w Niechorzu. A przecież czas wakacji to idealna pora na podróże, szczególnie do miejsc, gdzie dzieje się coś ciekawego.

Gra o amerykańskim rodowodzie zaczyna się cieszyć w Polsce coraz większą popularnością. Boisko, na którym toczą się zawody, mieści się na plaży. Każdy, kto próbował biegać po piasku, zna zmęczenie, jakie towarzyszy temu zajęciu. Ale dla oglądających jest to idealne miejsce na przeżycia sportowe i opalanie. Trybuny wokół boiska bowiem zamieniają się w wielki leżak. Atmosferę budują najnowsze radiowe hity oraz liczne konkursy

Po czerwcowych eliminacjach zostało wyłonionych 16 drużyn, które zagrają o tytuł Mistrza Polski. Turniej rozgrywany będzie systemem brazylijskim: drużyna odpada dopiero po przegraniu drugiego swojego meczu. Reguła ta zwiększa również ilość przeprowadzanych meczy. Jednak co dla jednych – drużyn jest wadą, dla drugich – kibiców jest niewątpliwie zaletą.

Polska Federacja Beach Soccera powstała w Łodzi w 2003 roku. Jej celem było propagowanie i rozwój dyscypliny na terenie Polski. W tym samym roku powołano do życia reprezentację Polski w Beach Soccerze. Sezon 2006 polska drużyna zakończyła na 3. miejscu w Europie i 11. na świecie. W tym też roku po raz pierwszy w Polsce zorganizowana została międzynarodowa impreza – Europejska Liga Beach Soccera. Impreza ta została uznana przez Światową Federację Beach Soccera za najlepszą imprezę Europejskiej Ligi Beach Soccera 2006. Od 2005 roku toczą się także rozgrywki Mistrzostw Polski Kobiet w Beach Soccera, natomiast w roku 2006 rozegrano I Mistrzostwa Polski Juniorów.