Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Płatne stażowanie z pasją. Na Śląsku!

Stażowanie – to hasło jest doskonale znane wśród studentów oraz absolwentów wyższych szkół. U jednych wywołuje niewytłumaczalny i paraliżujący strach, zaś u drugich wielką nadzieję na spełnienie swoich największych ambicji i marzeń w sferze zawodowej. 4. Edycja projektu stażowego „Kariera na Start” wychodzi naprzeciw obawom studentów, dotyczącym ich przyszłości na rynku pracy oraz mierzy się z problemami rekrutacyjnymi firm. Jeżeli nie chcesz zaliczyć falstartu w życiu zawodowym, to najwyższy czas wystartować w „Karierze na Start”!

Rozpoczyna się okres rekrutacyjny na programy stażowe, które są oferowane przez firmy z różnych branż: od przemysłu, finansów, prawa aż po marketing. Możliwości jest wiele, ale nie każda jest na wyciągnięcie ręki studenta. Istnieją bariery kompetencyjne, geograficzne, a przede wszystkim te psychologiczne. Student, nie mając pewności siebie, nie wierzy w swoje umiejętności i kompetencje, które zdobył w okres edukacji. I tu wchodzi do gry program „Kariera na Start”, który jest owocem współpracy Dziennika Zachodniego oraz SMG/KRC Poland HR. Projekt skierowany jest do wszystkich studentów i absolwentów, którzy chcą wziąć karierę w swoje ręce. Inicjatywa chce zatrzymać najzdolniejszych i zdeterminowanych młodych ludzi ze Śląska w miejscu skąd pochodzą, umożliwiając im realizację swoich marzeń zawodowych właśnie na Śląsku oraz przyciągnąć tych z poza Śląska, by spróbowali swoich sił właśnie tutaj. Program poprzez płatne staże w renomowanych śląskich przedsiębiorstwach umożliwia start w karierę zawodową w tej dziedzinie, która może być związana z zainteresowaniami, bądź też z przyszłym zawodem studenta.


Szukamy osób, które z wielką pasją i zaangażowaniem podchodzą do życia, bowiem takich zmotywowanych i energicznych pracowników poszukują śląskie przedsiębiorstwa. Chcemy, aby studenci poprzez staże w znanych i cenionych firmach, zlokalizowanych na terenie Górnego Śląska, mogli rozwijać się w tym regionie, by móc związać się ze Śląskiem na stałe. Istotę projektu podkreśla Marek Bogacz, kierownik projektu „Kariera na Start”: Wspieranie rozwoju młodych ludzi to niezawodna inwestycja. Program stażowy „Kariera na Start” pozwala połączyć działania w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu z inwestowaniem w rozwój regionu, zapewniając przy tym Instytucjom współpracującym wymierne korzyści. Studenci i absolwenci zaś zyskują możliwość odbycia płatnych staży w renomowanych firmach, w 50% skutkujących ofertą pracy!”.

Każdy potencjalny uczestnik weźmie udział w pięciu uzupełniających się etapach, dzięki którym będziemy mogli wybrać laureatów, którzy docelowo odbędą staże w interesujących ich branżach. Aby wystartować w projekcie, który jest skierowany do studentów i absolwentów wyższych uczelni, należy zarejestrować się na stronie karieranastart.pl i czekać na pojawienie się zadań. Na chwilę obecną będzie można powalczyć o staże w firmach: BCMM Badania Marketingowe, Grupa Kotrak IT Business Solutions, JCommerce, Senetic, Bank BGŻ, POLSTAL, InSolutions oraz Lear Corporation. Grono Fundatorów stażów poszerza się z dnia na dzień!

Nasi laureaci w poprzednich edycjach mieli okazję odbyć staże m.in. w firmach: Valeo, TRW, Bank BGŻ, Koleje Śląskie, JCommerce, Lambre Groupe International, Noma2, Moltton, Lear Corporation, Comau, EPK, kompan.pl, SCHENKER, Agencja Reklamowa „Okay” Radia Katowice i w wielu innych!

Wystartuj już dziś! Szczegółowe informacje znajdują się na stronie karieranastart.pl oraz na naszym Fanpage’u na facebooku: https://www.facebook.com/KarieraNaStart.