Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Po co kupować książki, kiedy można je wypożyczyć, nie ruszając się od komputera

Od 1 października br. Wydawnictwo Naukowe PWN udostępnia online bazę największej polskojęzycznej bazy książek akademickich, naukowych oraz profesjonalnych dla każdego internauty w nowej niższej cenie.

Wydawnictwo Naukowe PWN od lat  wspiera osoby szukające profesjonalnej  wiedzy z najlepszych źródeł, a projekt dostępu abonamentowego IBUK PLUS jest jednym z elementów tej strategii. Teraz każdy internauta, poszukujący informacji ze znanych i cenionych publikacji książkowych  może skorzystać z dostępu abonamentowego do wirtualnej czytelni dostępnej pod adresem www.ibuk.pl. W wypożyczalni można nadal wypożyczać pojedyncze tytuły z katalogu ponad 5000 książek.


Nowością wprowadzoną w październiku 2013 r jest możliwość wykupienia miesięcznego  dostępu w cenie 19,90 zł.

Jak twierdzi Natalia Wojciechowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Wydawnictwa Naukowego PWN, „IBUK to innowacyjny projekt, w którego ideę wpisana jest innowacyjność i otwarcie na potrzeby internauty. Miesiąc czytania to  idealna opcja  zarówno dla studentów jak i wykładowców, ale i zapracowany profesjonalista może być nią zainteresowany”. 

 

IBUK.pl to największa w Polsce platforma umożliwiająca czasowy dostęp do treści książek online.  IBUK wykorzystuje technologię chmury. Książki wypożyczane z wirtualnej biblioteki dostępne są w poprzez autorskie oprogramowanie myIBUK. Najważniejszą cechą aplikacji webowej myIBUK jest możliwość korzystania z niej na kilku urządzeniach: komputerze tablecie lub smartfonie, Czytnik myIBUK wyróżniają unikalne funkcje ułatwiające pracę z książką elektroniczną takie jak:  wyszukiwanie fraz w tekście, cytowanie fragmentów, tworzenie przypisów i bibliografii oraz dodawanie własnych materiałów przydatne w pracy dydaktycznej i badawczej.

Katalog IBUKa to 25000 pozycji, z czego do wypożyczenia dostępnych jest już 5000 tytułów. Dostęp do zasobów jest online 24h na dobę, Wystarczy tylko login i hasło. Do platformy IBUK dołączyło ponad 40 wydawców w tym wiele oficyn akademickich, dzięki temu katalog daje dostęp do trudnodostępnych i niszowych pozycji akademickich.