Znalezienie pracy po takich kierunkach jak politologia czy filozofia graniczy z cudem. Młodzi ludzie jednak nadal bardzo chętnie je wybierają.
Często młodzi ludzie mają problem z matematyką. Już w podstawówce i liceum te przedmioty są źle wykładane, co prowadzi do zniechęcenia, w wyniku czego wybierają kierunki studiów na których jest jak najmniej przedmiotów ścisłych.
Absolwenci to grupa społeczna, wśród której bezrobocie rośnie lawinowo. W porównaniu z poprzednim rokiem jesienią liczba bezrobotnych absolwentów zwiększyła się aż o 56,4 proc. Wzrost bezrobotnych widać w konkretnych urzędach pracy. Na przykład w 2008 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdańsku było zarejestrowanych 152 absolwentów szkół wyższych do 26. roku życia. W 2009 r. już 353. Specjaliści nie mają wątpliwości, że młodzi ludzie bezmyślnie wybierają się na studia, sami nie do końca wiedzą co chcieliby robić. Najczęściej wybierają te kierunki, na które najłatwiej jest im się dostać.
źródło informacji: praca.wp.pl