Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Początek nowego semestru? Oto kilka propozycji, jak spędzić wolny czas

Koniec karnawałowych szaleństw nie musi oznaczać nudy. Eurostudent ma dla Was kilka podpowiedzi: wystawy fotografii, koncerty alternatywnych artystów i kultowych zespołów, festiwal komiksu czy stand-up – każdy znajdzie coś dla siebie!

Najciekawsze wystawy

Na krakowskich fanów fotografii czeka kilka propozycji. Jedną z najciekawszych wystaw w ramach Siły fotografii w NCK jest World Press Photo 2017 – z ponad 80 tys. fotografii nadesłanych ze 125 krajów w NCK można zobaczyć 143 najlepsze prace. Interesujący jest także Akt – zbiór prac najbardziej rozpoznawalnego polskiego fotografa, Wacława Wantucha, mistrza kobiecego aktu. W NCK można też podziwiać fotografie Ryszarda Tatomira w ramach wystawy Niecodzienny świat w soli, odkrywającej podziemne, niedostępne dla zwiedzających krajobrazy Kopalni Soli „Wieliczka”. W NCK coś dla siebie znajdą też miłośnicy Zdzisława Beksińskiego – dostępna dla zwiedzających jest wystawa fotografii jego autorstwa z lat 50. Więcej informacji na temat wystaw organizowanych przez NCK znajdziesz na stronie: nck.krakow.pl/sila-fotografii/.

Ciekawa wystawa fotografii czeka też w Poznaniu. Similar – bohaterami wystawy prac Edgara de Poray’a, specjalizującego się w fotografii portretowej, teatralnej, kreacyjnej oraz fotografii mody, są manekiny sklepowe, które choć wzorowane na ludziach, przyciągają wzrok surrealistyczną formą. Wystawę można zwiedzać od 23 lutego do 26 marca w przy ul. Przejście Żelaźnicze 4. Wstęp wolny! Szczegóły znajdziesz na: https://www.facebook.com/events/774476949429475/

Jazz, rock czy może rap?

Jeśli lubisz kontrowersyjnych raperów, to koncert Waka Flocka Flame jest dla Ciebie!Po udanej trasie koncertowej po USA, artysta 22 marca w warszawskim Klubie Proxima (ul. Żwirki i Wigury 99A) po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Bilety możesz nabyć na stronach :www.ebilet.pl i www.ticketpro.pl.

Wolisz spokojniejsze rytmy jazzu? Zapraszamy na 14. Jazzowe Spotkania Filmowe, które odbędą się w dniach 10-11 marca w Warszawie. W programie m.in. koncerty gwiazd polskiej sceny jazzowej, pokazy filmów i wyjątkowi goście – więcej na:www.fmfkk.pl/.

We Wrocławiu 22 marca w Starym Klasztorze (ul. Purkyniego 1) wystąpią Stanisław Soyka & Buba Kuyateh – będzie to przedpremierowy koncert przed nagraniem płyty z nowym materiałem. Bilety możesz nabyć na: www.staryklasztor.com.pl/bilety/.

Jesteś fanem ostrzejszego brzmienia? 3 marca w krakowskim Klubie Studio (ul. Budryka 4) zagrają legendy polskiej sceny rockowej: Big Cyc, Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Jary OZ i Czarno-Czarni. Bilety możesz nabyć na www.ebilet.pl.

Gdy już mowa o legendach polskiej muzyki, 18 marca w Poznaniu, w Auli Uniwersyteckiej (ul. Wieniawskiego 1) odbędzie się koncert Kult Akustick. Bilety możesz nabyć na: www.ticketmaster.pl www.eventim.pl.

Dla fanów rocka ciekawym doświadczeniem może być koncert zespołu Another Pink Floyd – pierwszego polskiego cover bandu klasyków rocka. W poznańskiej Auli Uniwersyteckiej 25 marca w 10-osobowym składzie zagrają największe hity Pink Floydów. Więcej informacji na: www.facebook.com/AnotherPinkFloyd/

Festiwal komiksu, stand-up– dla każdego coś dobrego!

W dniach 24-25 marca Kraków stanie się stolicą polskich fanów komiksu, a wszystko to za sprawą 7.Krakowskiego Festiwalu Komiksu. W programie przewidziane są m.in. spotkania autorskie z gośćmi z Polski i zagranicy, wykłady, warsztaty komiksowe i komiksowa giełda, na której jak co roku będzie można kupić najciekawsze polskie i zagraniczne komiksy. Więcej na: www.komiks.org.pl/

Lubisz się pośmiać? Idealną propozycją będzie 4. STAND-upowy Dzien Kobiet. 9 marca w krakowskim Klubie Studio wystąpią najzabawniejsze polskie stand-uperki: Ewka Błachnio, Wiolka Walaszczyk, Ewa Stasiewicz, Paulina Potocka i Iza Kała. Gościem Specjalnym będzie Katarzyna Nosowska. Być może zdradzi nam, jak być Fat & Happy!  Bilety kupisz na: www.ticketclub.pl i www.ebilet.pl

Eurostudent życzy udanej zabawy!