Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Początki kariery z „Grasz o staż”

W "Grasz o staż" studenci i absolwenci co roku wygrywają nie tylko płatne, wakacyjne praktyki, ale również atrakcyjne nagrody dodatkowe w postaci szkoleń, kursów językowych, studiów podyplomowych i książek. W 18. edycji konkursu najwięcej punktów za rozwiązane zadania otrzymała Paulina Socha zdobywając tym samym wiele cennych nagród. Laureatka jest studentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku dziennikarstwo. Wygrała staż w Microsoft Polska.

Paulina, w jaki sposób dowiedziałaś się o konkursie i co Cię skłoniło, aby wziąć w nim udział?

O konkursie dowiedziałam się na początku studiów. Do udziału zachęcili mnie laureaci poprzednich edycji, którzy podkreślali między innymi, że staże są merytoryczne, a nagrody dodatkowe – zachęcające. Zadania przygotowane przez firmy w ramach konkursu „Grasz o staż” to też dobra okazja do sprawdzenia swoich umiejętności.

W 18. edycji „Grasz o staż” to Ty zgromadziłaś najwyższą łączną liczbę punktów za rozwiązane zadania konkursowe i wróciłaś z Gali Finałowej z dodatkowym bagażem cennych nagród dodatkowych. Czy spodziewałaś się takiego wyniku?

Jestem mile zaskoczona tym, że rozwiązane przeze mnie zadania zostały ocenione tak wysoko. W „Grasz o staż” bierze udział tak wielu ludzi o tak różnych umiejętnościach, że na pewno żaden z laureatów nie spodziewałby się takiego wyróżnienia. Byłam bardzo mile zaskoczona.

Jak wspominasz spotkanie rekrutacyjne w Microsoft – w firmie, w której niebawem rozpoczniesz swój staż?

Bardzo pozytywnie, a dowodem na to jest  fakt, że w sierpniu rozpoczynam współpracę z firmą 🙂

Wygrana w konkursie jest dużym osiągnięciem. Czy dzięki temu będziesz czuła się pewniej na rynku pracy?

Z pewnością. Wygrana w „Grasz o staż” jest istotnym krokiem w mojej karierze i jestem przekonana, że pociągnie za sobą duże zmiany. Sam udział w konkursie dał mi poczucie, że dobrze rozwijam swoje umiejętności i zainteresowania.

Co Twoim zdaniem powinni obecnie robić studenci i absolwenci, aby rozwijać się
i zwiększać swoje szanse na znalezienie wymarzonej pracy?

Na to pytanie nie ma jednej, dobrej odpowiedzi. Studenci i absolwenci to bardzo zróżnicowana grupa osób, chcąca pracować w różnych branżach, mająca odmienna oczekiwania i charaktery. Mnie bliskie jest przekonanie Malcolma Gladwella, który twierdzi, że człowiek osiągnie sukces w swojej dziedzinie, kiedy przepracuje w niej 10 000 godzin. Warto więc zacząć zdobywać doświadczenie jak najwcześniej.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy powodzenia na stażu