Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Podatki czy fuzje i przejęcia? Nie musisz znać odpowiedzi. Wejdź do gry i upoluj sobie karierę!

Dynamicznie zmieniające się środowisko wymaga umiejętności szybkiego działania. Tylko w praktyczny sposób sprawdzisz, czy odnajdujesz się w tak zawiłej rzeczywistości. Firma EY Polska przygotowała propozycję z cyklu „strategia win-win” – konkursy, które nie tylko sprawdzą Twoją wiedzę i umiejętności. Mogą one wzbogacić Cię o sporą sumę pieniędzy i dać możliwość zdobywania cennego doświadczenia zawodowego w zespole Doradztwa Podatkowego i zespole Strategii i Transakcji. Czas start – tegoroczne edycje EYe on Tax i EY Financial Challenger właśnie się rozpoczęły.

Podatki Ci się opłacą. W XVIII edycji konkursu EYe on Tax możesz sprawdzić, czy to Twoje naturalne środowisko. Jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają ofertę kariery w EY, a wygrany zespół zgarnie aż 24 000 złotych. Jak wejść do gry? Na początek zarejestruj się na stronie eyeontax.pl. Startujesz indywidualnie, a umiejętność pracy w grupach pokażesz na późniejszych etapach. W ramach pierwszego etapu odpowiesz na kilkanaście krótkich pytań testowych  przygotowanych na bazie podatkowych projektów prowadzonych przez EY. Na drugim etapie czeka na Ciebie rozwiązanie min. 2 case’ów spośród 9 podanych – za każdym razem to Ty wybierasz temat który interesuje Cię najbardziej. Mogą pomóc Ci w tym dodatkowe certyfikowane warsztaty, przygotowane przez ekspertów z obszaru doradztwa podatkowego. Już na tym etapie czekają nagrody! Ostatnia część konkursu to oczywiście Wielki Finał. To na tym etapie sprawdzimy Twoją umiejętność pracy w grupie, i wraz ze swoją drużyną weźmiesz udział m.in w symulacji rozprawy sądowej przed sędziami Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Jeżeli jednak podatki nie brzmią dla Ciebie atrakcyjnie, to może fuzje, przejęcia i doradztwo strategiczne? Brzmi jak finansowa dżungla, ale to właśnie w XVIII edycji konkursu EY Financial Challenger możesz sprawdzić czy się w niej odnajdziesz. W tym roku konkurs został wzbogacony o część strategiczną, przygotowaną przez ekspertów EY Parthenon tworząc konkurs w którym na praktycznych przykładach zobaczysz jak dobija się spektakularne deal’e. Wyzwanie składa się z trzech etapów. Będzie to świetna okazja poznać business case’y dotyczące największych rynkowych transakcji, a konkurs przeprowadzą doświadczeni doradcy EY. Na początku możesz wziąć udział zarówno w zespole, jak i indywidualnie. Po zarejestrowaniu się na stronie eyfc.pl,  do 15 listopada masz czas na wykonanie testu. Bazuje on na prawdziwych projektowych doświadczeniach. Kolejny etap to już zespołowa praca nad memorandum informacyjnym, które zwieńczy prezentacja przed naszymi ekspertami. Rozgrywka finałowa będzie polegać na przeprowadzeniu symulacji transakcji kupna/sprzedaży spółki, a zadanie sprawdzi umiejętności modelowania i negocjacji. Na zwycięski zespół czeka 35 000 złotych, a także kariera w EY.

Więcej informacji o obu konkursach znajdziesz na www.eykonkursy.pl  Zgłoś się do 14 listopada 2022.