Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Podkarpackie Targi Pracy – relacja

Kila tysięcy osób poszukujących nowych wyzwań zawodowych odwiedziło w czwartek 14 lutego Podkarpackie Targi Pracy.

Biuro Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po raz osiemnasty zorganizowało Podkarpackie Targi Pracy w rzeszowskiej Hali Podpromie. Liczba zainteresowanych odwiedzających targi rośnie z roku na rok i równie dynamicznie poszerza się grono firm, oferujących zatrudnienie w naszym regionie. W tym roku z ofertami pracy przyjechało 50 firm z branży lotniczej, produkcyjnej, informatycznej, motoryzacyjnej, finansowej, doradczej, consultingowej, bankowej, usługowej oraz agencje zatrudnienia. Przez kilka godzin stoiska wystawców oblegali chętni do podjęcia zatrudnienia w prężnie rozwijających się firmach, których przedstawiciele odpowiadali na pytania i zachęcali do skorzystania z setek ofert pracy. Na targi przyszli nie tylko studenci i absolwenci wielu uczelni, ale także osoby gotowe na zmianę swojej zawodowej kariery.

Danuta Majka, specjalista ds. komunikacji w firmie Safran Transmission Systems Poland od 18 lat działająca w Polsce, zapewniła, że jej firma czeka na nowych pracowników. – W ciągu pięciu lat zanotowaliśmy wzrost zatrudnienia o 100% i rozwijamy się nadal. Szukamy absolwentów szkół średnich a także osób z innych firm lotniczych, kontrolerów jakości, inżynierów nadzoru jakości czy technologów procesowych. Osoby, które do nas przyjdą mogą liczyć na różnie dodatkowe pakiety, opłacamy również studia oraz kursy językowe tym, którzy chcą podnosić swoje kwalifikacje.

Przedstawiciele firm podkreślali, że wielu odwiedzających Podkarpackie Targi Pracy przyszło tutaj z konkretnymi oczekiwaniami i pytaniami.

Przy stoisku firmy Deloitte, partnera strategicznego targów, gromadziły się prawdziwe tłumy zainteresowanych dowiedzeniem się czegoś więcej o tej firmie. Przedstawicielki Deloitte odpowiadały na pytania i podpowiadały jak rozpocząć proces aplikowania do pracy w ich firmie. Osoby z doświadczeniem oraz te, które dopiero zaczynają zawodową karierę mogły porozmawiać o szansach i wyzwaniach jakie niesie ze sobą praca w sektorze finansów, IT oraz zarządzania ryzykiem.

Kamila Cichoń, Młodszy specjalista ds. rekrutacji w Pracuj.pl podkreślała, że najszybciej znajdą u nich zatrudnienie osoby, które mają łatwość w kontaktach z klientem. – Szukamy osób do działu, które się nie będą bały rozmawiać z ludźmi, które mają doświadczenie w tym zakresie, na przykład zdobyte w pracy w sklepie czy restauracji. Frekwencja na targach jest naprawdę imponująca i bardzo się cieszę, że jesteśmy częścią tego przedsięwzięcia.

Targi Pracy to neutralny grunt dla spotkań pracodawców z potencjalnymi pracownikami, a zgromadzenie w jednym miejscu tylu oferujących zatrudnienie i tylu chętnych do pracy pokazuje jak ważne i potrzebne są takie inicjatywy.

Kierownik Biura Karier WSIiZ, Ewa Podgórska podsumowała tegoroczne targi z uśmiechem na twarzy. – Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania i nie mamy żadnych wątpliwości co do tego, że podążamy w dobrym kierunku. Pozyskujemy do współpracy   nowych partnerów, wiele firm wyraża chęć i gotowość wzięcia udziału w naszych targach, a zainteresowanie wśród odwiedzających stale rośnie, więc dla nas organizatorów to jasny sygnał, że trzeba to przedsięwzięcie kontynuować i rozwijać. Chciałabym przy tej okazji podziękować wszystkim, którzy wczoraj pojawili się na Hali Podpromie, tym poszukującym i oferującym zatrudnienie.