Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Pohałasowali w Krakowie!

W miniony weekend (25 i 26 kwietnia) w Krakowie, odbyły się czwarte, ostatnie w tym roku warsztaty muzyczne Coke Live Fresh Noise.

Wzięło w nich udział ostatnich pięć z dwudziestu formacji, które zwyciężyły w pierwszym etapie konkursu. Swoim doświadczeniem
z uczestnikami warsztatów dzieliła się czołówka polskich producentów
i muzyków młodego pokolenia: O.S.T.R., Bartek Królik i Marek Piotrowski z Planu B. oraz Envee. Gościem specjalnym był Pono. Zwieńczeniem warsztatów w tym roku będzie wyjątkowy koncert 22 maja w Warszawie, na którym wystąpi 5 zwycięzców, wyłonionych w głosowaniach po warsztatach w każdym mieście.
 
Uczestnicy warsztatów Coke Live Fresh Noise zostali wybrani spośród prawie 400 wykonawców, którzy zgłosili się do konkursu. W studiu Radia Kraków znalazły się aż trzy grupy muzyczne z Krakowa – Ania Maywald, Wolnodziej i Twin Peaks – oraz zespoły Eliminacja i Dash. Młodzi artyści mogli zapoznać się z najnowocześniejszym sprzętem muzycznym oraz obejrzeć z bliska studia nagraniowe.
 
Pierwszego dnia uczestnicy warsztatów spotkali się z Markiem Piotrowskim i Bartkiem Królikiem z Planu B. oraz O.S.T.R i Enveem. Pośród wielu tematów, o których młodzi muzycy mieli szansę rozmawiać z wykładowcami, znalazły się: dobór sampli i instrumentów, miksowanie, praca z mikrofonem, dykcja, sposoby rymowania, „targetowanie” muzyki, praca w studio, działanie wytwórni oraz etyka pracy w zawodzie.
 
W niedzielę gościem specjalnym krakowskich warsztatów był Pono (właściwie: Rafał Poniedzielski). Jako członek Zip Składu bierze aktywny udział we wszystkich projektach muzycznych tej formacji. 15 marca 2002 odbyła się premiera solowego albumu Pono „Hołd”, promowanego singlem „To, co po mnie zostanie”. 12 czerwca 2006 ukazał się jego drugi solowy album „Tak to widzę”. W 2006 roku, razem z Zofią Klepacką, wielokrotną mistrzynią świata w windsurfingu, założył Fundację „Hey Przygodo”, pomagającą potrzebującym, uzdolnionym dzieciom. W 2007 wspólnie z Sokołem wydał płytę „Teraz pieniądz w cenie” pod nazwą Sokół feat. Pono. W 2008 ponownie wspólnie z Sokołem wydał płytę „Ty Przecież Wiesz, Co”. Drugiego dnia warsztatów Pono mówił o roli tekstu w muzyce, pasji
i konieczności zachowania dystansu do swojej twórczości, szczerości przekazu oraz unikaniu samozadowolenia.
 
Kraków był ostatnim po Gdańsku, Warszawie i Poznaniu przystankiem na mapie warsztatów Coke Live Fresh Noise 2009. W sumie wzięło w nich udział dwudziestu młodych wykonawców. Spośród nich wykładowcy oraz internauci wybiorą najpierw 5 finalistów konkursu, którzy wystąpią na koncercie w Warszawie 22 maja w towarzystwie Fisza
i Emade, O.S.T.R, formacji Muchy i zespołu Afromental. W następnej kolejności z finałowej piątki zostanie wyłoniony zwycięzca Coke Live Fresh Noise 2009, który otrzyma pieniądze na profesjonalny sprzęt muzyczny i możliwość nagrania materiału demo w profesjonalnym studiu muzycznym oraz wystąpi przed wielotysięczną publicznością czwartej edycji Coke Live Music Festivalw Krakowie, jednego z największych wydarzeń muzycznych w kraju.
 
Do 1 maja do godz. 13.00 na stronie http://www.coke.pl/cokelivefreshnoise/ będzie można głosować na laureata krakowskich warsztatów. W czerwcu razem z pozostałymi finalistami stanie on przed szansą wygrania głównej nagrody.
 
Profile wszystkich 20 finalistów konkursu Coke Live Fresh Noise można obejrzeć na stronie http://coke.pl/cokelivefreshnoise/artysci.aspx.