Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Pokaż swój film na Festiwalu Kameralne Lato!

Jeszcze tylko do 10 maja można nadsyłać filmy do selekcji festiwalu 3. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "KAMERALNE LATO – RADOM 2010". Rozpoczął się także nabór na festiwalowe warsztaty filmowe.

Tegoroczne Ogólnopolskie Spotkania Filmowe „KAMERALNE LATO” w Radomiu to trzecia odsłona kulturalnego wydarzenia, w którym młodzi zdolni artyści znajdują miejsce na prezentację i rozwijanie swoich umiejętności oraz wymianę doświadczeń z innymi adeptami sztuki filmowej.
 
Impreza jest połączeniem warsztatów dla młodzieży z konkursem filmów niezależnych, panelami dyskusyjnymi oraz otwartymi pokazami filmowymi.
 
Festiwal „KAMERALNE LATO“ odbędzie się w dniach 28.06 – 04.07 2010 r. w Radomiu, natomiast pokazy filmów Konkursu Głownego będa miały miejsce w terminie 1-3 lipca w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.
 
Autorzy najciekawszych produkcji, będą mogli nie tylko powalczyć o wyróżnienia i cenne nagrody, ale także zdobyć nominacje do prestiżowej Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – przyznawanej co roku najzdolniejszym twórcom i najlepszym filmom niezależnym powstałym w Polsce.
 
Aby zgłosić swój film, należy dokładnie wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z kopią DVD filmu wyprodukowanego po 1 stycznia 2008 roku przesłać lub dostarczyć osobiście do dnia 10 maja 2010 roku, na adres:
 
Stowarzyszenie „FILMFORUM”
ul. Ratuszowa 11 – bud. 5, lok. 418
03-450 Warszawa
z dopiskiem „KAMERALNE LATO 2010”
 
UWAGA: W tym roku po raz pierwszy można zgłaszać również filmy studenckie!
 
(Uczestnik powinien także potwierdzić swoje zgłoszenie wysyłając do organizatorów wypełniony formularz zgłoszenia filmu w formie elektronicznej (format: WORD/PDF), do dnia 10 maja 2010 r., na adres: biuro@kameralnelato.pl. W temacie maila należy wpisać: „ZGŁOSZENIE – KAMERALNE LATO 2010”.)
 
Festiwal pokrywa koszty akredytacji (noclegu) jednej osoby z ekipy każdego filmu zakwalifikowanego do konkursu.
 
 
 
Do 10 maja można także zgłaszać się na warsztaty filmowe podczas Festiwalu Kameralne Lato.
Celem warsztatów jest pogłębienie wiedzy filmowej poprzez połączenie zajęć teoretycznych i praktycznych, których zwieńczeniem będzie realizacja krótkich form filmowych. Warszaty składać się będą z cyklu wykładów otwartych, prowadzonych przez przedstawicieli branży filmowej i telewizyjnej, a także ćwiczeń praktycznych z zakresu podstaw reżyserii, przygotowania tekstu scenariuszowego, reżyserii światła, inscenizacji przestrzeni w filmie oraz aktorstwa, montażu i postprodukcji.
Najważniejszym elementem warsztatów jest jednak realizacja własnych etiud filmowych – młodzi ludzie będą mieli okazję stworzyć zgraną ekipę filmową i przy użyciu profesjonalnego sprzętu filmowego zrealizować własne, autorskie filmy krótkometrażowe. 
 
Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach praktycznych na stronie www.kameralnelato.pl znajdą formularz zgłoszeniowy, który należy przesłać wraz z ciekawą notką opisującą pasję filmową na adres: biuro@kameralnelato.pl do 10 maja 2010 roku (w temacie wiadomości należy wpisać „Kameralne Lato – warsztaty filmowe”).
Liczba miejsc ograniczona.
 
Kontakt z organizatorami:
e-mail: biuro@kameralnelato.pl
tel.: (22) 425-09-67
tel.: (22) 392-03-22
 
Dokładne informacje na temat festiwalu oraz formularze zgłoszeniowe można już znaleźć na festiwalowej stronie internetowej:

www.kameralnelato.filmforum.pl