Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Polacy na World Cyber Games

W sobotę 1 września poznaliśmy zwycięzców polskich finałów do World Cyber Games. Finał wyłonił 14 zawodników, którzy będą reprezentowali Polskę w Seattle (USA), podczas finału światowego.

W ostatnią sobotę, w CH Blue City w Warszawie, 120 najlepszych graczy – wyłonionych podczas eliminacji, w których wzięło udział ponad 5000 osób – zmierzyło się ze sobą podczas finału polskich eliminacji do World Cyber Games 2007. Po całodniowych rozgrywkach wyłonieni zostali absolutnie najlepsi z najlepszych, którzy mogą posługiwać się tytułem Mistrza Polski i jako mistrzowie dostąpią zaszczytu reprezentowania naszego kraju podczas finałów światowych.
 
Od dłuższego czasu pretendentem do tytułu Mistrza Polski WCG 2007 w Need for Speed: Carbon” był Krzysztof „Chris” Sojka. Wielkim zaskoczeniem było, gdy „Chris” przegrał pierwszą mapę z zawodnikiem, który z całej grupy zbierał najniższe noty u NFS-owych bukmacherów. To było tylko chwilowe zaskoczenie. „Chris” bardzo szybko udowodnił nam, że jest najlepszym z najlepszych w „Need for Speed: Carbon”. Polski finał WCG 2007 to z pewnością zaskakujące niepowodzenie Krzysztofa „Draco” Nalepki w grze Star Craft. Bardzo szybko dostał się do drabinki przegranych z rąk Kamila „Fosken” Sierockiego, który w finale drabinki wygranych pokonał także Grzegorza „Dreiven” Kordka. W małym finale drabinki przegranych „Draco” przegrał raz jeszcze, tym razem z Piotrem „MistrZZZ” Jaworskim. W wielkim finale spotkali się raz jeszcze Kamil „Fosken” Sierocki oraz Grzegorz „Dreiven” Kordek, który to skutecznie zrewanżował się Sierockiemu i wygrał cały turniej. Scena Warcrafta III” w Polsce od dłuższego czasu należała do Przemysława „PGS.PS.Paladyn” Wadonia i Tomasza „defs.Terror” Filipiuka. Dotychczas, ci zawodnicy wydawali się być poza zasięgiem pozostałych „warcraftowców”. Jednak Finał Polski WCG pokazał nam nowego mistrza – Piotra „PGS.PS.sLh” Michalskiego, który w finale pokonał w bezpośrednich starciach Wadonia i Filipiuka. W grze Counter-Strike” rozczarowaniem był słaby występ zespołu Frag-eXecutors. Typowani przez sporą część sceny „Counter-Strike’a” jako numer 2. turnieju, zajęli ostatecznie ostatnie miejsce. Miłą niespodzianką był dobry poziom drużyny United, którzy ostatecznie zajął 2. miejsce, wyprzedzając Easy Team. W grze FIFA” największym rozczarowaniem było pożegnanie się we wczesnej fazie z turniejem Cezarego „KARTEKpl” Gontarka, ubiegłorocznego mistrza WCG. Gry na konsoli Xbox 360 nie przyniosły specjalnych niespodzianek czy rozczarowań. Typowany na zwycięzcę Forza Motosport 2” Paweł „motorsportmanPL” Pilarczyk nie dał najmniejszych szans przeciwnikom. Podobnie było w Gears of War”, gdzie typowanym do tytułu mistrza był Extreme Team, który nie zawiódł swoich kibiców, choć w finale drużyna BVG sprawiła im wiele trudu.
 
W skład polskiej reprezentacji broniącej barw kraju na międzynarodowej olimpiadzie gier komputerowych w Seattle wszedł: Jakub “N4kai” Szczotka (Czechowice-Dziedzice) – Command & Conquer 3 Tiberium Wars; Filip Kubski (Poznań), Łukasz Wnęk (Warszawa), Wiktor Wojtas (Warszawa), Jakub Gurczyński (Toruń), Mariusz Cybulski (Warszawa) z PGSPokerStrategy.cc – Counter Strike; Bartek Piętka z PGSPokerStrategy.cc (Warszawa) – FIFA 07; Robert Menkała (Wyszków), Kamil Praski(Warszawa), Krzysztof Holzer(Wronki), Paweł Michalski (Warszawa) z Extreme Team – Gears of War; Krzysztof “Chris” Sojka (Sosnowiec) z PGSPokerStrategy.cc – Need for Speed: Carbon; Grzegorz „Dreiven” Kordek (Gdynia) – StarCraf; Piotr „sLh” Michalski (Bydgoszcz) – Warcraft III.
 
Mistrzem Polski WCG 2007 w grze Forza Motorsport 2 został Paweł „Motorsportsman” Pilarczyk (Piła). W Red Orchestra zwyciężył zespół 1st Cav, w którego skład wchodzi Kamil Popko (Warszawa), Michał Głuśniewski (Warszawa), Przemysław Grodzki (Warszawa), Adam Lamprech (Siemianowice Śląskie), Mariusz Wojciechowski (Wrocław). (Gra Forza Motosport 2 i Red Orchestra nie są grami turniejowymi na finale światowym WCG 2007.).
 
Nagrody rzeczowe w Finale Polski zostały ufundowane przez Światowego Sponsora WCG, firmę Samsung oraz sponsorów lokalnych: Microsoft, D-Link, Plantronics.
 
World Cyber Games to największy i najbardziej prestiżowy turniej gier elektronicznych na świecie. Inicjatorem i ogólnoświatowym sponsorem turnieju od samego początku jest firma SAMSUNG. Organizowany od 8 lat zasłużył sobie na miano e-sportowych Igrzysk Olimpijskich. Od pierwszej edycji ideą przewodnią jest, aby rozgrywki były nie tylko platformą rywalizacji ale przede wszystkim okazją do spotkania i poznania ludzi, którzy mieszkając w różnych częściach świata mają jedną wspólna pasję. Dlatego też są to mistrzostwa bez ograniczeń wiekowych, językowych, religijnych czy narodowościowych.
 
Źródło: www.wcg2007.pl