Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Poleć boeingiem z Pepsi MAX!

Dołącz do ekipy Maxmisji, która 1 marca odbędzie lot bezgrawitacyjny Boeingiem 727-ZERO G na terytorium Stanów Zjednoczonych!

Większość z nas miała kiedyś takie marzenie, aby swobodnie latać, jakby prawo grawitacji przestało istnieć. Dorastając zapominamy o nim, zajęci codziennymi sprawami. Wśród nas są jednak tacy, dla których każdy dzień jest wyzwaniem i szansą na przeżycie czegoś niepowtarzalnego. Dla nich spełnianie nawet najbardziej niemożliwych do spełnienia pomysłów, jest celem w życiu. Z myślą o takich ludziach Pepsi Max i Onet.pl organizują Maxmisję – maksymalnie lekki lot bezgrawitacyjny. Wraz
z początkiem roku – 2 stycznia, ruszyła strona internetowa www.maxmisja.onet. Wystarczy wymyślić motto dla Maxmisji i w kilku słowach przekonać komisję, że jest się idealnym kandydatem do udziału w locie bezgrawitacyjnym. Zgłoszenia będą przyjmowane do 25 stycznia. Miesiąc później członkowie załogi Maxmisji polecą do Stanów Zjednoczonych, gdzie przejdą specjalne szkolenia, a następnie wsiądą na pokład Boeinga 727 – ZERO G..pl, na której można się zalogować i zgłosić na członka załogi Boeinga 727 – ZERO G. Miejsce w załodze jest w zasięgu każdego. Każdy ma szansę na przeżycie niesamowitej przygody i doświadczenie maksymalnej lekkości. Nie trzeba spełniać szczególnych warunków fizycznych, czy przechodzić przez testy wytrzymałościowe –
 
Start Boeinga 727 – ZERO G, nazywanego też G-FORCE ONE, odbędzie się 1 marca 2008 roku. Efekt stanu nieważkości zostanie uzyskany na pokładzie samolotu dzięki manewrom lotu parabolicznego. Specjalnie przeszkoleni piloci wzbiją maszynę na wysokość kilkudziesięciu tysięcy stóp, a następnie obniżą pułap. Dzięki powtarzaniu tego manewru, prawo grawitacji na pokładzie Boeinga przestanie istnieć.
 
Uczestnicy wyprawy zamieszkają w hotelu w Las Vegas. Czas przed jak i po locie bezgrawitacyjnym zostanie wykorzystany na różne atrakcje: zwiedzanie Las Vegas, wyjścia do najciekawszych restauracji tego miasta i wesołego miasteczka, a dla chętnych – wyprawę do Wielkiego Kanionu. Najważniejsze jednak będą szkolenia przygotowujące do lotu. Załoga weźmie też udział w wykładach na temat kosmosu i tego czym jest lot bezgrawitacyjny.
 
Maxmisję organizuje portal Onet.pl, a jej głównym sponsorem jest Pepsi Max. „Uznaliśmy, że lot bezgrawitacyjny znakomicie pasuje do Pepsi Max. To napój bez cukru, czyli bardzo lekki, o prawdziwym smaku coli. Dla ludzi, którzy lubią dobrą zabawę, cieszą się każdym dniem i we wszystko co robią, angażują się maksymalnie. Osiągnięcie stanu nieważkości jest niewątpliwie przeżyciem maxymalnym i lekkim jak Pepsi Max” – mówi Aleksandra Kaszkowiak, Senior Brand Manager Pepsi Cola General Botlers Poland. W projekcie może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat, ma obywatelstwo polskie, ważny paszport i spełnia warunki ustalone w regulaminie Maxmisji.
 
Maxmisja może być świetną zabawą także dla tych, którzy niekoniecznie odważyliby się wsiąść na pokład G-FORCE ONE. Na stronie internetowej projektu można zrobić sobie astrotest, czyli sprawdzić znajomość zagadnień na temat kosmosu, poszerzyć swoja wiedzę o lotach kosmicznych i NASA, śledzić relacje z Maxmisji, czytać blogi uczestników i oglądać multimedialne materiały dokumentujące poszczególne etapy Maxmisji. Maxmisja zakończy się 5 marca, kiedy załoga wyląduje na lotnisku Okęcie w Warszawie.