Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Polecamy książki od wydawnictwa Edgard

Poradnik, który zawiera spójny plan rozwoju językowego, wciągająca historia, w której można decydować o losach bohaterów i kryminał z ćwiczeniami, pomagający oswoić się z językiem niemieckim. Oto nasze propozycje na gwiazdkowy prezent.

„Zacznij mówić po angielsku! Jak przełamać barierę językową?” Weronika Sokołowska

Znasz zasady gramatyczne i setki słówek, korzystałeś już z wielu kursów, a mimo to w prostej rozmowie z obcokrajowcem czujesz się sparaliżowany? A może jesteś początkujący i ulegasz złudzeniu, że jeszcze za wcześnie na próby mówienia po angielsku? Jeśli zmagasz się z powszechnym problemem bariery językowej i lęku przed mówieniem – oto sposób na jego rozwiązanie!

Poradnik zawiera spójny plan rozwoju językowego, który możesz dopasować do swojego poziomu znajomości języka i indywidualnych potrzeb. Przejdź przez pięć etapów rozwijania kompetencji językowych, poznaj praktyczne techniki i efektywne narzędzia, dzięki którym zaczniesz swobodnie komunikować się po angielsku.

Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno:
– przedstawia sprawdzone strategie doskonalenia umiejętności mówienia po angielsku u osób na różnych poziomach płynności językowej
– wskazuje przyczyny trudności w mówieniu w języku obcym i podpowiada sposoby ich pokonania
– obala mity związane z nauką mówienia w języku obcym
– wykorzystuje interesujące metody uczenia się języka, m.in. chunking, shadowing czy code switching oraz nowoczesne technologie (m.in. aplikacje mobilne, audiobooki, portale społecznościowe, kanały na YouTube)
– pozwala osiągnąć cel, jakim jest swobodne reagowanie w rozmaitych sytuacjach komunikacyjnych


Angielski Gamebook z ćwiczeniami Near Death Experience

Czytaj wciągającą historię! Decyduj o losie bohaterów i zapomnij o tym, że uczysz się angielskiego!
Hugo prowadzi przygnębiająco nudne życie. Pracuje w londyńskiej knajpce, gdzie pewnego dnia znajduje na podłodze tajemnicze zdjęcie. Czy zawiedzie go ono w świat berlińskiej bohemy, szemrane kręgi złodziei dzieł sztuki, szeregi amazońskiej partyzantki czy może w ramiona pięknej Hinduski…? To wszystko zależy od CIEBIE!

Angielski Gamebook z ćwiczeniami Near Death Experience to niekonwencjonalny kurs językowy, z którym mimochodem uczysz się języka. Gra fabularna, w której decydujesz o losach bohaterów, pochłonie cię bez reszty! Korzystaj z książki wielokrotnie i poznaj wszystkie zakończenia historii. Zasady gramatyczne i słownictwo przyswoisz w naturalny sposób podczas czytania opowieści i rozwiązywania pomocniczych ćwiczeń.

Z Gamebookiem:
– decydujesz o losach bohaterów i wybierasz zakończenie opowieści
– prowadzisz wciągającą grę fabularną, za każdym razem konstruując unikalną historię
– czytasz bez przeszkód dzięki tłumaczeniom słówek na marginesie
– rozwiązujesz liczne ćwiczenia leksykalno-gramatyczne
– poznajesz Real English i utrwalasz gramatykę


Audiobook Niemiecki KRYMINAŁ z ćwiczeniami Flirts

Kelnerka pracująca w berlińskim kasynie zgłasza zaginięcie swojej przyjaciółki. Wkrótce ciało poszukiwanej dziewczyny zostaje odnalezione w rzece. Kto zabił? Zraniony narzeczony, nieuczciwy kochanek czy któryś z uzależnionych od hazardu klientów? Intryga wikła się coraz bardziej. Przed Lukasem Schlaumeierem, przenikliwym, ale niezbyt pewnym siebie komisarzem policji kryminalnej w Berlinie, stoi trudne zadanie.

„Flirts” to wyjątkowy audiobook łączący powieść kryminalną z nauką języka niemieckiego ze słuchu. Z książką poznajesz współczesne niemieckie słownictwo, a dzięki nagraniom profesjonalnego lektora ćwiczysz rozumienie ze słuchu i uczysz się poprawnej wymowy. Dodatkowo książkę uzupełniono licznymi ćwiczeniami wraz z kluczem odpowiedzi oraz praktycznym słowniczkiem. Audiobook przeznaczony jest dla osób posługujących się językiem niemieckim na poziomie początkującym i średnio zaawansowanym (poziom A2-B1)