Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Polecamy na wakacje: Cezary Harasimowicz, Święty Chaos

Filmowe obrazy masakry amerykańskiego oddziału najemników w Faludży błyskawicznie obiegły świat i wstrząsnęły opinią publiczną. Autorka tego przekazu, Jamy Ulan, z pochodzenia polska Tatarka, komandoska i agentka CIA, niedługo po tym zostaje rozpoznana przez Al-Kaidę, schwytana i stracona. Jej egzekucja miała charakter publiczny, oglądał ją cały świat, w tym także rodzina.

Jej śmierć nie jest jednak końcem, a zupełnie nowym początkiem. Dostaje się ona bowiem w ręce tajemniczych zleceniodawców, którzy zmieniają jej ciało i psychikę w zależności od potrzeb. Widzimy ją w różnych krajach, na różnych kontynentach, gdzie z bronią w ręku uczestniczy w wydarzeniach mających bezpośredni wpływ na losy świata. Jamy to niezwykle silna osobowość o nieprzeciętnej inteligencji, mimo to jednak ulega manipulacjom. Zamknięta w obcym ciele i udręczona, buntuje się przeciw narzuconej roli, jednak jej mocodawcy konsekwentnie realizują swój plan. A plan jest jeden – rzeczywistość ma ogarnąć tytułowy Święty Chaos.

Pierwsza cześć trylogii, łączącej w sobie elementy political fiction oraz powieści sensacyjnej.

W przygotowaniu jest już kontynuacja cyklu, zatytułowana „Święta Sieć”.

„Święty Chaos” miał już premierę w postaci serialu audiobookowego (Audioteka.pl). Zakupiono także prawa do wersji anglojęzycznej i ekranizacji. Wkrótce powstaną komiks, komiks interaktywny oraz gra komputerowa.

Kolejna z cyklu lektur idealnych na wakacje.

Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego: www.publicat.pl