Martin Martinger jest znanym bieszczadzkim przewodnikiem. Od 2016 roku dzieli się swoimi doświadczeniami z podróży i poleca miejsca warte odwiedzenia na stronie www.jaktoblisko.com. Jest przekonany, że góry pomagają otworzyć się na drugiego człowieka i lepiej poznać samego siebie. Oprócz wiedzy merytorycznej prezentuje na swoich kanałach społecznościowych również swobodniejsze w formie treści.
Czy dzikie Bieszczady istnieją?
W cieniu majestatycznych połonin, nad brzegami górskich potoków i w zieleni buczyny karpackiej natura skrywa miejsca, do których nie prowadzą wydeptane ścieżki. U stóp obleganej Tarnicy każdego roku nikną pod łanami polnych chabrów lub zielonego barwinka ślady po cerkwiach i drewnianych chyżach. Dzikość Bieszczadów narodziła się z ich nieodległej historii i jest z nią nierozłącznie związana. Opowieść o górach snują dziś niepozorne zdziczałe jabłonie, stare bojkowskie piwnice i inne ślady nieistniejących wiosek. W położonych na uboczu uroczyskach łatwiej znaleźć trop niedźwiedzia niż odcisk buta człowieka. Góry te są domem dla unikatowej w skali Europy fauny i flory, którym wciąż jeszcze można przyjrzeć się z bliska. Pomogą w tym kolejne strony tej książki, odkrywające świat bieszczadzkiej przyrody, ślady dawnych mieszkańców gór, a także niezwykłe zakątki nieopisane wcześniej w przewodnikach turystycznych.
Zapraszamy w dzikie Bieszczady
Dzikie Bieszczady to nie tylko przewodnik po fascynującej przyrodzie, to także opowieść o dzikości, która przetrwała na tych terenach pomimo napierającej cywilizacji. Książka została zilustrowana przepięknymi fotografiami, sugestywnie oddającymi niezwykłość regionu. Choć ma charakter przewodnika, zachęca również do samodzielnego odkrywania i obserwowania natury.
W książce znajdą Państwo między innymi:
- Ciekawe opisy przyrody
- Sekcje „zaobserwuj” przypisane do poszczególnych miejsc
- Fascynujące informacje o regionie i rys historyczny
- Urzekające fotografie
- Przydatne wskazówki i ciekawostki
- Opisy zapomnianych zabytków i świątyń