Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Polecamy na wakacje: Dzikie Bieszczady. 100 nieznanych miejsc blisko natury, Martina Martingera

Martin Martinger jest znanym bieszczadzkim przewodnikiem. Od 2016 roku dzieli się swoimi doświadczeniami z podróży i poleca miejsca warte odwiedzenia na stronie www.jaktoblisko.com. Jest przekonany, że góry pomagają otworzyć się na drugiego człowieka i lepiej poznać samego siebie. Oprócz wiedzy merytorycznej prezentuje na swoich kanałach społecznościowych również swobodniejsze w formie treści.

Czy dzikie Bieszczady istnieją?

W cieniu majestatycznych połonin, nad brzegami górskich potoków i w zieleni buczyny karpackiej natura skrywa miejsca, do których nie prowadzą wydeptane ścieżki. U stóp obleganej Tarnicy każdego roku nikną pod łanami polnych chabrów lub zielonego barwinka ślady po cerkwiach i drewnianych chyżach. Dzikość Bieszczadów narodziła się z ich nieodległej historii i jest z nią nierozłącznie związana. Opowieść o górach snują dziś niepozorne zdziczałe jabłonie, stare bojkowskie piwnice i inne ślady nieistniejących wiosek. W położonych na uboczu uroczyskach łatwiej znaleźć trop niedźwiedzia niż odcisk buta człowieka. Góry te są domem dla unikatowej w skali Europy fauny i flory, którym wciąż jeszcze można przyjrzeć się z bliska. Pomogą w tym kolejne strony tej książki, odkrywające świat bieszczadzkiej przyrody, ślady dawnych mieszkańców gór, a także niezwykłe zakątki nieopisane wcześniej w przewodnikach turystycznych.

Zapraszamy w dzikie Bieszczady

Dzikie Bieszczady to nie tylko przewodnik po fascynującej przyrodzie, to także opowieść o dzikości, która przetrwała na tych terenach pomimo napierającej cywilizacji. Książka została zilustrowana przepięknymi fotografiami, sugestywnie oddającymi niezwykłość regionu. Choć ma charakter przewodnika, zachęca również do samodzielnego odkrywania i obserwowania natury.

W książce znajdą Państwo między innymi:

  • Ciekawe opisy przyrody
  • Sekcje „zaobserwuj” przypisane do poszczególnych miejsc
  • Fascynujące informacje o regionie i rys historyczny
  • Urzekające fotografie
  • Przydatne wskazówki i ciekawostki
  • Opisy zapomnianych zabytków i świątyń

Więcej: Dzikie Bieszczady. 100 nieznanych miejsc blisko natury Martin Martinger. Książka, ebook – Księgarnia podróżnicza Bezdroża.pl (bezdroza.pl)