Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Polish Hip-Hop TV Festival rośnie w siłę!

Piąta edycja płockiego Polish Hip-Hop Festivalu okazała się rekordowa. Na nadwiślańskiej plaży bawiło się 13 tys. widzów, promieniując niesamowitą pozytywną energią.

Wydarzenie wyróżnia się na tle innych imprez muzycznych odbywających się w Polsce; dynamiczny, interesujący i różnorodny program z udziałem największych polskich gwiazd nurtu hip-hop pozwala uczestniczyć w wyjątkowym zjawisku artystycznym – jedynym tak prestiżowym festiwalu poświęconym muzyce hip-hop w Polsce.

Tegoroczna edycja gościła ponad 50 wykonawców. Na scenie wystąpiła niemal cała czołówka polskiego rapu, zarówno zasłużeni reprezentanci starszego pokolenia, jak i młode twarze, dopiero przebijające się do świadomości odbiorców. Festiwal miał naprawdę mocną obsadę; zagrali m.in.: donGURALesko, Red BullTour Bus, VNM czyli Tomasz Lewandowski z zespołem, Tede, O.S.T.R., Płomień 81 oraz Good Vibes.
Oprócz hip-hopowych koncertów tradycyjnie już odbyła się „Płocka Bitwa Freestyle”, ciesząca się dużym powodzeniem wśród festiwalowiczów.
W pobliżu pierwszej sceny można było zajrzeć na stoiska z muzyką, ubraniami i gadżetami – koszulkami hip-hopowymi bluzami, czapkami itp.
Wśród wielu branżowych stoisk, charakterystyczny zielony namiot „M” zwracał uwagę ciekawskich. Hostessy TTI Poland wciągały do zabawy, proponując – oprócz możliwości zakupu bibułek, papierosów, tytoniu itp. z portfolio firmy – liczne konkursy. Atrakcyjna formuła przyciągała dziesiątki osób, chcących wziąć udział w akcji. Wielu śmiałków zdecydowało się spróbować swoich sił w zawodach „zwijania skrętów”. Trzeba wiedzieć, że zdolności manualne niewątpliwie pomagają, ale najważniejsze jest tutaj twórcze podejście do tematu. Zawody Roll-Your-Own miały wielu uczestników, ale i sporą liczbę kibiców. Zawodnicy zaprezentowali ciekawe indywidualne pomysły w konkursie RYO, a każdy z uczestników mógł liczyć na drobny upominek.

Przypomnijmy, że celem trzydniowej imprezy jest stworzenie największego w Polsce festiwalu przedstawiającego kulturę hip-hop w jak najpełniejszym wymiarze, i w tym roku udało się to wyśmienicie!