Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Politechnika Krakowska strategicznym partnerem edukacyjnym Autodesk

Autodesk poinformował o podpisaniu listu intencyjnego o strategicznym partnerstwie z Politechniką Krakowską. Tym samym dołączyła ona – jako trzecia polska uczelnia wyższa – do grona szkół z całej Europy i świata, będących partnerami edukacyjnymi firmy. W ramach współpracy w Krakowie powstanie pierwsze w Polsce Centrum Kompetencji Autodesk.

„Decyzja o współpracy z Autodesk wpisuje się w strategię i misję uczelni” – powiedział prof. Leszek Mikulski – prorektor ds. studenckich Politechniki Krakowskiej. „Chcemy zagwarantować naszym studentom i kadrze naukowej stały dostęp do najnowszych technologii projektowych. Ich znajomość z całą pewnością ułatwi przyszłym inżynierom wejście na rynek pracy z przewagą konkurencyjną.”
 
Politechnika Krakowska od dawna korzysta z rozwiązań Autodesk, w sumie uczelnia posiada 1000 licencji na oprogramowanie Autodesk do projektowania dwu- i trójwymiarowego, w tym m.in. Autodesk Inventor, Autodesk Revit, Autodesk Civil 3D.
 
Współpraca jest efektem zbieżnych celów obu partnerów – rozwijania wiedzy dotyczącej nowoczesnych technologii, wspierania innowacyjności i kreatywności. Jest także rezulatem ogromnej popularności oprogramowania Autodesk wśród studentów. Partnerstwo strategiczne z Autodesk zapewni krakowskiej uczelni szereg korzyści: m.in. szkolenia dla kadry naukowej z zastosowania rozwiązań Autodesk do projektowania 3D oraz zintegrowania ich z programem nauczania,współpraca przy organizowaniu szkoleń i warsztatów. Jednocześnie Politechnika Krakowska znajdzie się w gronie strategicznych uczelni technicznych Autodesk, co zdecydowanie ułatwi nawiązywanie kontaktów i wymianę wiedzy z pozostałymi partnerami edukacyjnymi Autodesk z Europy.  
 

Ponadto we współpracy z Autoryzowanymi Centrami Szkoleniowymi Autodesk, prowadzonymi przez Autoryzowanych Partnerów Autodesk – krakowskie firmy Biś Computers i Robobat, przy Politechnice Krakowskiej powstanie Centrum Kompetencji Autodesk. W ramach, którego studenci oraz kadra naukowa będą mogli korzystać z zaawansowanych szkoleń oraz uzyskać oficjalne, uznane na całym świecie certyfikaty ze znajomości oprogramowania Autodesk.