Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Politechnika Lubelska łamie regulamin studiów

Absolwenci Politechniki Lubelskiej mają kłopoty. Ci, którzy znaleźli pracę lada dzień mogą ją stracić. Skończyli studia kilka miesięcy temu, a uczelnia do tej pory nie wydała im dyplomów.

Regulamin studiów Politechniki Lubelskiej mówi: „Dyplom należy sporządzić w ciągu 30 dni od daty złożenia przez studenta egzaminu dyplomowego”. Minęły ponad 3 miesiące. A dyplomów nie ma.

– Jest nam bardzo przykro, że taka sytuacja zaistniała – mówi Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik PL. – Złożyło się na to kilka czynników.

– Od lipca resort nauki wprowadził nowe druki dyplomów. Do nas wzory dotarły dopiero w sierpniu – tłumaczy rzecznik. – Wtedy okazało się, że drukarka na Wydziale Podstaw Techniki, która miała drukować dyplomy, nie jest odpowiednio skonfigurowana. Wysłaliśmy drukarkę do firmy, która ją nam sprzedała, żeby zmienili konfigurację. Sprzęt wrócił do nas dopiero dwa tygodnie temu.

Tymczasem inne uczelnie nie miały z tym problemów. – Rozporządzenie o tym, że nowe wzory zaczną obowiązywać od lipca, pojawiło się już w grudniu zeszłego roku – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik UMCS. – Nowe wzory trafiły do nas jeszcze wiosną. Nie było żadnych opóźnień w wydawaniu dyplomów.

– Jeszcze raz przepraszamy naszych magistrów – podkreśla Czajkowska-Deneka. – Dyplomy są już wydrukowane i podpisane przez dziekana. Jeszcze dziś dostanie je do podpisu rektor. NIebawem absolwenci będą mogli je odbierać.

 
 
 
 
Źródło: Dziennik Wschodni