Wydarzenie odbędzie się 21 października 2024, w godz. 9.00 – 15.00 w Hali „Nowej” Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej w Gliwicach, w tradycyjnej formie stanowisk, na których przedstawiciele firm i organizacji będą prowadzić rozmowy z zainteresowanymi.
Wydarzenie dedykowane jest przede wszystkim kandydatom wywodzącym się ze środowiska akademickiego – studentom, absolwentom i pracownikom naukowym Politechniki Śląskiej oraz innych uczelni wyższych, ale również uczniom szkół średnich i branżowych podejmującym decyzje o wyborze ścieżki edukacyjnej i zawodowej.
Wystawcami wydarzenia są:
- PRZEDSIĘBIORSTWA zorientowane na pozyskiwanie zasobów ludzkich, fachowej wiedzy, innowacji ze środowiska akademickiego
- INSTYTUCJE RYNKU PRACY, tj. urzędy pracy, młodzieżowe biura
pracy, biura karier, centra technologiczne, centra przedsiębiorczości - ORGANIZACJE STUDENCKIE, KOŁA NAUKOWE I INSTYTUCJE wspierające przedsiębiorczość akademicką
- ORGANIZACJE I STOWARZYSZENIA udzielające wsparcia
osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom znajdującym się
w niekorzystnej sytuacji życiowej
Przedsięwzięcie ma na celu nawiązanie kontaktu Pracodawców i organizacji
z potencjalnymi kandydatami do pracy a także osobami zainteresowanymi prowadzeniem własnej działalności biznesowej.
Inżynierskie Targi Pracy, Przedsiębiorczości, Technologii i Dostępności to również idealne miejsce do uzyskania informacji o możliwościach udziału w aktywnościach podnoszących kompetencje społeczne i zawodowe – oczekiwane i doceniane przez współczesny rynek pracy.
W trakcie wydarzenia, w ramach specjalnej Strefy Doradczej, będzie można skorzystać z konsultacji dokumentów aplikacyjnych, wziąć udział w symulowanej rozmowie rekrutacyjnej i dostać informację zwrotną na temat swojej prezentacji bezpośrednio od ekspertów ds. zatrudnienia. Dyżurowali będą również Doradcy ds. Przedsiębiorczości udzielający informacji o możliwościach pozyskiwania środków na własną działalność i kwestiach formalno-prawnych związanych z jej prowadzeniem.
Organizacji targów towarzyszy idea zwiększania platformy współpracy w zakresie wzmacniania praktycznych elementów kształcenia w Politechnice Śląskiej oraz wymiany wiedzy pomiędzy biznesem a środowiskiem akademickim. Współpraca taka może dotyczyć zlecania opracowań nowych metod, udostępniania materiałów do pisania prac dyplomowych, w tym rozpraw doktorskich, jak również konsultowania pomysłów na zwiększenie efektywności podejmowanych działań.
Targi są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.
Hala targowa będzie dostępna architektonicznie dla osób z dysfunkcjami ruchu, będą też dostępni asystenci osób z niepełnosprawnościami, wszystkie materiały wideo będą opatrzone transkrypcją.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Minister Nauki, Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Marszałek Województwa Śląskiego, Śląski Kurator Oświaty, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach, Prezydenci Miast: Świętochłowice, Katowice, Gliwice, i Rybnik.
Koordynatorami wydarzenia są uczelniane Biuro Karier, Biuro Spraw Osób z Niepełnosprawnościami oraz Samorząd Studencki.
Szczegóły wydarzenia, w tym spis wystawców dostępne są na stronie: www.targipracy.polsl.pl.
KONTAKT: 32 237 20 75, 32 237 15 59, 691 441 028, kariera@polsl.pl.