Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Polscy debiutanci na Open’erze

Organizatorzy podali kompletną listę polskich wykonawców, którzy wystąpią na trzeciej scenie na Heineken Open’er Festival 2007 w Gdyni. Impreza trwać będzie trzy dni – od 29 czerwca do 1 lipca.

Na trzeciej scenie Open’era zagrają młode formacje prezentujące oryginalne brzmienia i świeże pomysły muzyczne. Będą to:
 
Andy – zespół powstały w 2001 roku, inspirujący sięgitarowym brzmieniem zza kanału La Manche. Ich granie porównuje się do wielu, bardzo różniących się od siebie, grup – od Sonic Youth, Placebo, the Strokes, przez Sleeper, Lush, po the Smiths i the Cure.
 
Bruno Schulz – zespół rockowy, założony w 2003 roku w Kielcach. Debiutancki album grupy ukazał się w marcu nakładem niezależnego wydawnictwa Luna Music.
 
Cała Góra Barwinków – to oryginalne połączenie melodyjnego reggae i ska, podane z punkowym wykopem. Zespół narodził się w 2002 roku.
 
Dezodorant Squad – młodzi, pełni zapału wykonawcy z Nowej Huty. Grają muzykę hip-hop, ale nietypowo, bo na „żywych” instrumentach.
 
Dick 4 Dick – utalentowani artyści od dawna związani z polską sceną undergroundową. Niedawno wydali swoją debiutancką, zabawną i obrazoburczą płytę „Silver Ballads”.
 
Erijef Massiv – dziesięć osób połączonych wspólną ideą tworzenia dobrej muzyki. Grupa powstała pod koniec 2005 roku i w swojej działalności przeplata różne muzyczne brzmienia, takie jak dancehall, hip hop, reagge, dub czy ska.
 
Gentleman! – gość w prawdziwie jamajskim stylu.
 
Mikrowafle – powstała w 1993 roku grupa progresywnej, eksperymentalno tanecznej muzyki elektronicznej. Przedstawiciele polskiej sceny electro i synth-pop.
 
The Poise Rite – ciekawa mieszanka różnych gatunków muzycznych: od gitarowego czadu aż po elementy psychodelii.
 
oraz: Lars, Managga, Mikromusic, NOT, Organizm, Out of Tune.

Heineken Open’er Festival
29 czerwca – 1 lipca
Gdynia, Babie Doły
 
INFO: Heineken Open’er Festival wpisał się już na stałe w kalendarz wakacyjnych imprez, na których po prostu trzeba się pojawić. W tym roku organizatorzy zaprosili imponującą grupę gwiazd zagranicznych, m.in. Sonic Youth, The Roots,Beastie Boys, Muse, Groove Armada, Björk, Bloc Party i LCD Soundsystem. Wśród rodzimych zespołów usłyszeć będzie można m.in. The Car Is On Fire, Indios Bravos, Smolik, Novika, EastWest Rockers oraz Pink Freud. Dla uczestników powstanie także pełne atrakcji miasteczko festiwalowe.
 
Szczegóły na stronach: www.alterart.pl i www.heinekenmusic.pl